Odhlášení vozidla a jeho cena

Od: Datum: 24.06.14 11:50 odpovědí: 7 změna: 24.06.14 13:11

Dobrý den,

prosila bych o názory a rady - Koupila jsem automobil, v techničáku odhlášený na člověka, který mi ho prodal. Hned třetí den jsem bourala a vozidlo bylo ekologicky zlikvidováno. Takže mám kupní smlouvu, doklad o ekologické likvidaci, techničáky, SPZ a na úřadě mi vozidlo nechtějí odhlásit z evidence. Prý ho musím na sebe nahlásit, zaplatit Ekodaň a následně zrušit což úřednice spočítala na 9tis Kč. Pojišťovna nechce pojistku zrušit dokud vozidlo nebude vyřazeno z evidence a vyřadit ho nechtějí dokud jim nezaplatím. Nějaké řešení? Když mám vůz ekologicky zlikvidován tak není důvod platit ekologickou daň. Vozidlo jsem na sebe přepsat nestihla, nehoda se stala v deseti dnech určených k přepsání vozu.

Moc děkuji za Vaše postřehy, návody a názory. Jana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.14 12:31
avatar

Janino,

1) pojišťovna musí zrušit pojištění i bez zápisu v techničáku, vždyť v něm nejste uvedena.

2) když nejste v techničáku uvedena, vůbec bych to neřešil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 24.06.14 12:33

Vidíte, jak se vyplatí postupovat tak jak se má? Ano, z hlediska evidenčního pro registr vozidel neexistujete. Snad se domluvit s původním vlastníkem. Ale pokud to necháte spát, je to na tom, kdo je v registru. Ohledně pojištění nastudovat zák. 168/1999 co říká o zániku pojištění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 12:35
avatar

Jednoduché-vezmete doklady (TP,ORV,RZ,protokol o ekolikvidaci,KS+plnou moc od člověka z TP) a k tomu 800kč.voozidlo převedete na sebe a ihned necháte vyřadit z registru.Žel budete muset zaplatit 800kč přihlašovací poplatek,EvK nahrazuje protokol o likvidaci a ekovýpalné se neplati! Pojistovnu na základě protokolu a současně i trvalé vyřazení z evidence, stím,že těch deset dní (pkd bylo uzavřeno PR) asi budete muset zaplatit,na PR neexistuje žádná lhůta!

doplněno 24.06.14 12:37:

Nebo jak píše v bodu 2 p.Milan! V průběhu příštího roku bude trvale vyřazeno automaticky díky nedokončenému převodu,tzv polopřevodu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 12:46

Bohužel,tři dny jste jezdila s nepřihlášeným vozem a tak skutková podstata zákona byla naplněna. Názor,že když nejste uvedena v techničáku,neberte váže. Takových vtipálků je na tomto webu dost.Vy totiž máte kupní smlouvu a chybějící zápis do techničáku je Vaše chyba. Můžete udělat jen jedno - požádat příslušný obecní /městský úřad/ prostřednictvím vedoucího odboru dopravy o "zmírnění tvrdosti zákona" a zrušení povinnosti platit ekologický polatek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 13:09
avatar

jmhade, můžu s Vámi polemizovat?

Jak jste na to přišel, že: ..dny jste jezdila s nepřihlášeným vozem ***vozidlo bylo určitě přihlášeno do provozu, vždyť mělo značku! Asi myslíte, že do 10 dnů nenahlásila změnu vlastníke dle 56/2001 §12?

a tak skutková podstata zákona byla naplněna ***co tím myslíte?

Když není v techničáku, tak po ní půjde evidence vozidel?

Co se stane, když nepůjde na úřad vůbec?,

Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 12:53

Nejlepší pro vás by bylo asi opravdu se domluvit s původním majitelem, aby vozidlo nechal vyřadit z evidence on, když je v techničáku stále přepsané na něj, jemu ho přece odhlásit s dokladem o ekolog. likvidaci musí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 24.06.14 13:11

To nic neřeší - je na něj odhlášené = musel by přihlásit a pak vyřadit

Pokud se přihlásí a hned vyřadí, tak se ekodaň neplatí!

Pojistku můžete ukončit ihned - vozidlo zaniklo, doložíte dokladem o ekolikvidaci. Ten je zároveň doklad o neprovozování - pečlivě uschovejte, až se ozve ČKP tak jí tím pošlete do háje.

Osobně bych ukončil pojistku a vozidlo nechal zaniknout v polopřevodu = ušetří se 800 za přihlášení. Nebo bych se domluvil s invalitou, ten je osvobozen i od poplatku 800 za přihlášení - přihlásí na sebe a hned vyřadí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.