Vymena regulatoru napeti favorit

Od: Datum: 23.06.14 16:09 odpovědí: 2 změna: 24.06.14 10:06
Dobry den, doslech jsem se, ze kdyz se meni regulator napeti z tesla na PAL, tak ze se musi alternator prepolarizovat. Jak se to dela? U tesly se mi zlomil kablik, musim ho vymenit.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.14 19:59
avatar
Namontíš nový regulátor (včetně připojení kablíku), odpojíš od altíku kablík od kontrolky a nějakým vodičem na pár vteřin spojíš tuto svorku (D+) s hlavní plusovou B+. Budeš dávat pozor, abys s ním neškrtl o kostru alternátoru. Potom zase připojíš kablík od kontrolky a po nastartování musí kontrolka zhasnout.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 10:06

Tak jak píše martinhajek. Odpojit Faston 6,3 zakončen modrým či žlutým drátkem. Pokračuje do svazku a končí na kontrolce a odporu v přístrojovce (odpor paraelně na kontrolku jen modely 93 a 94). Krátký kousek od regulátoru nechat zapojený na můstek a dotknout se na chvilku kouskem drátku s Fastonem na svorku B+ a alt. se nabudí.

doplněno 24.06.14 10:08:

Ten kousek drátku s Fastonem se dá získaz ze staré pračky,bojleru či přímotopu, kde je jich plno. Nebo si vyrobit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.