Auto v polopřevodu + cesta na slovensko

Od: Datum: 23.06.14 13:13 odpovědí: 4 změna: 24.06.14 11:18

Zdravím, řešíme s přítelem několik problémů, které se objevily po koupi "nového" auta. Od známého jsme si ho koupili v listopadu, ale auto je už tři roky odhlášeno na něj a nám se samozřejmě nechce platit ekodaň (5000). Malý techničák je stále napsaný na nějakou firmu, která auto vlastnila předtím. Z otázek předtím jsem pochopila, že není problém jezdit s autem v polopřevodu (pokud je zaplacené povinné ručení), ale co polopřevod ještě na majitele před námi- stejná situace? Převody na ZTP už jsou podle nového dodatku mimo hru, lze se vyhnout placení ještě nějak jinak? Případně co dělat v případě zastavení pčr (ukázat techničák vůbec se s nimi nebavit a v případě pokuty odvolat? )? Někde jsem postřehla také že od roku 2015 (no do té doby se to auto stejně rozpadne) hrozí vyřazení z registru pokud si auto nedoregistrujeme, máte někdo bližší informace?

V nejbližších dvou týdnech se také chystáme na slovensko tak se trochu obávám co by nám na to řekli místní příslušnící v případě kontroly. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.14 18:28
avatar

Začnu od konce, ano v roce 2015 dojde ke změnám v evidenci vozidel, ale jelikož ještě nebylo vyhotoveno mnoho prováděcích předpisů, domnívám se, že v září-říjnu dojde k odsunutí platnosti o rok.

" otázek předtím jsem pochopila, že není problém jezdit s autem v polopřevodu (pokud je zaplacené povinné ručení), ale co polopřevod ještě na majitele před námi- stejná situace?"

Špatně jste pochipili situaci s polopřevodem. Pokud vy nejste uvedeni ve velkém techničáku v rubrice odhlášeno převedeno na Vás, hrozí Vám sankce až do 40.000Kč..

Něco jiného je, když je Vaše jméno v odhlášce.

Zdroj:

https://www.poradte.cz/odpoved.php?idkey=1330341&utm_source=poradte.cz&utm_medium=link&utm_campaign=odpoved%20pod%20top

doplněno 23.06.14 18:29:

to je odkaz, který se mi tam objevuje při kopírování části textu..

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 23.06.14 23:04

Mám nějaké jiné zákony, že nenalézám flastr za 40 000 Kč?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 11:18
avatar

Milý pane kolegu bussi, můžete mne klidně opravit se správnou sankcí, páč já jsem jen tu částku převzal z jiných zdrojů.

Rád se poučím předpisem. Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: freya*
Datum: 23.06.14 20:06

Děkuji, takže nám nezbyde než auto na sebe přepsat a zaplatit 5000 :-/ ... no možná raději pojedeme na slovensko nějak jinak a auto si pořídíme nějaké jiné...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.