Zda se jedna o skrytou zavadu

Od: Datum: 22.06.14 22:34 odpovědí: 2 změna: 23.06.14 05:45

Dobry vecer,

chtěl bych se zeptat, zda-li mohu uplatnit reklamaci na skrytou vadu motoru u ojetého auta. Po koupi automobilu z bazaru se po třech měsících vozidlo vypínalo do pohotovostního režimu, po návštěvě servisu na diagnostice bylo zjištěno - vadný regulátor tlaku paliva, po výměně se závada objevila znovu a na diagnostice bylo hlášena závada na regulátoru tlaku + palivové čerpadlo. Po opětovné důkladné prohlídce motoru byly zjištěny vadné vstřikovače, které na tlakových zkouškách neprošly.Investice za nové stojí 40.000,-Kč. V bazaru jsem byl upozorněn pouze na běžné závady u ojetých aut (např. výměna filtru, kapalin,..). Mohu tento problém uplatnit jako skrytou vadu?

Děkuji za Vaši brzkou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.14 22:46
avatar

Zkusit reklamaci můžete, nechci předjímat, ale myslím, že díky vcelku notoricky známé (ne)kvalitě tuzemských paliv bude výsledek velmi pravděpodobně jasný . tedy že to neuznají.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.06.14 05:45

Záleží také na tom,co je psáno v kupní smlouvě.Tedy zda tam není možnost reklamace nějak omezena

doplněno 23.06.14 05:47:

popř. zda jste se této možnosti podpisem smlouvy nevzdal. Autobazary mají i takové fígle. Pokud tam nic není,reklamujte a když vám to zamítnou,pak je jedině cesta soudní znalec a na základě jeho posudku soud s tím,že v případě "výhry" veškeré náklady platí bazar.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.