Převoz benzínu v kanystru od WD40

Od: Datum: 18.06.14 18:13 odpovědí: 8 změna: 18.06.14 21:52

Ahoj lidi, mohu převážet benzín do auta v 25L kanystru, kde bylo uskladněno mazivo WD40?
http://oleje-vazeliny-cistice.heureka.cz/wd-40-25l/

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ferdik
Datum: 18.06.14 18:22

Tady je bezpečnostní list, ale moc se v tom nevyznám - http://www.ges.cz/sheets/Bezp-listy/wd-40.pdf
Jde mi hlavně o to, aby mi to v autě třeba nebouchlo od statické elektřiny apod...

Od: trtr
Datum: 18.06.14 19:09

Zdravím, nedělal bych to. Jsou, ale i exoti, co čepujou do pet lahví a krabic od mléka.*smich* Jinak statická elektřina je sviňa věc.*stop*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.06.14 18:26

Ahoj, já, když převážím benzín, tak jen v plecháči k tomu určeným, plastovým moc nevěřím, ale je to jen osobní názor.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.06.14 19:23

Na převoz benzínu jsou určeny speciální kanistry,kde plast je naplněn grafitem,nebo měděným prachem,kvůli statické elektřině.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.06.14 19:48

Děkuji za odpověďi. Tak benzín do toho tedy dávat nebudu.
Mám celkem 10ks těchto kanystrů a marně přemýšlím na co je použít... Původně jsem je chtěl použít jako zásobníky pitné vody na chatu, kde není studna ani vodovod, ale vzhledem k použitému obsahu vůbec netuším, jestli bych to kvalitně vymyl.
Pak zbývá říznout vršek a udělat z nich květináče nebo odpadkové koše (s plastovými pytlemi uvnitř)...

Datum: 18.06.14 21:52

Na vodu bych to určitě nepoužil. WD40 prodávané na našem trhu je jen předražená a navoněná nafta, takže benzín by do toho šel nalít vcelku bez rizika.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.06.14 20:42

Klidně můžete.dle tech listu je WD extrémně hořlavý výrobek. Protože je kanistr určen na ropné ,vysoce hořlavé produkty,může být i na benzín.Odkud jste? jeden či dva bych od Vás klidně odebral!

doplněno 19.06.14 09:15:

Škoda,já jsem JH.

doplněno 19.06.14 09:19:

Ještě malý doplněk,všechny nádoby (kanistry,lahve adalší) v čem se skladují,převáží,prodávají ropné produkty,ať již WD,motorové oleje jsou použitelné na všechny ropné produkty,i naftu,benzín atd!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.06.14 21:44

Opava

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.