Auto z depozitu na nového majitele v německu

Od: Datum: 18.06.14 17:55 odpovědí: 2 změna: 28.06.14 13:45

Přeji dobrý den, jsem majitelem automobilu, který je rok už v depozitu, takže má už propadlou TK a jedná se mi o to, že autímu se tenkrát spálila spojka v německu, tak se tam auto nechalo u známých, a ty se rozhodli, že si ho letos odkoupí, ale jelikož je auto hlášené na mě v čr, co je vše potřeba za doklady, abych to za ně v čr dořešil a auta se z českého registru zbavil?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: moto®
Datum: 20.06.14 09:39
avatar

Dle mého skromného názoru by mělla stačit řádná kupní s mlouva a velký TP. Odboru dopravy by mělo být jedno, kam se auto prodává. V každém případě nezaškodí uvednout telefon a na místním Odboru se ještě pro jistotu zeptat. Sám kdybych takto něco cizincovi prodával, pro jistotu bych přinesl i kopii jeho osobního dokladu pro případ, že bych narazil na přehnaně iniciativního úředníka, i když si myslím, že je to zbytečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nuke
Datum: 28.06.14 13:45

tak jsem byl na odboru dopravy a je to prý takto, stačí mít kupní smlouvu, zaplacenou povinnou, velkej techničák, odpouští se pak technická způsobilost, když už je autí v německu, s tímto se pak vyjme auto z depozitu, zaplatí se 800 Kč, a kompletně se tímto auto odhlásí z českého registru, na mou osobu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.