Přihlášení auta z přepisu

Od: Datum: 18.06.14 12:15 odpovědí: 9 změna: 18.06.14 23:34

zdravím, mám dotaz, před měsícem jsem koupil auto od soukromého majitele, ten po zaplacení dané částky auto odhlásil a zrušil pov. ručení a mě předal originální velký TP., malý TP + kupní smlouvu, tady je vše v pořádku, jenže moje otázka - malý TP je "nastřižen" s tím že dostanu po přihlášení nový, ale trvalé bydliště (pro přihlášení) mám na druhém konci ČR jsem po úrazu a nemohu nějakou dobu řídit. Platnost malého TP již propadla, tedy když mě přitelkyně veze a zastaví nás PČR co se může stát? Podotýkám že pro jistotu sebou vozík VTP i kupní smlouvu. V registru vozidel jsem již ale majitelem (došla mi poštou obsílka s pokutou za rychlost) na VTP pouze jako odhlášení.

Jak mám postupovat, co se může stát při silniční kontrole, případně jak dlouho moho takto to auto užívat (resp. logicky ho asi užívat nemohu)

díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.14 12:27
avatar

Dobrý den,

Platnost malého TP již propadla***Jak jste na to přišel?

mám na druhém konci ČR jsem po úrazu a nemohu nějakou dobu řídit. ... tedy když mě přitelkyně veze a zastaví nás PČR
myslíte, když Vás přítelkyně poveze na Váš registr vozidel?

Nic se nestane, jen Vás upozorní, že musíte jít dokončit změnu vlastníka. Klidně můžou vyhrožovat, dají Vám i pokutu, ale za něco úplně jiného.

Vozit vozík a VTP, či kupní smlouvu je úplně zbytečné. Nic to neřeší.

Přeji brzké uzdravení, již zítra můžete provést změnu vlastníka..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakup
Datum: 18.06.14 12:50

z dopravního úřadu je malý TP na krajích procvaknut po odhlášení majitelem (omlouvám se za nastřižení) na datumu 1.5.2014 tady tam, kdy dle toho, co mi bylo řečeno, končí lhůta na přihlášení nového vlastníka, do tohoto datumu jsem to nestihl. jezdíme vyjíměčně, skoro vůbec když já nemohu.

Dobře díky za radu, taky mi příjde nesmysl vozit veškeré doklady v autě, a důležité je tedy že ani za toto nemohou dát pokutu. Každopádně co nejříve přihlásit, tomu rozumim.

Datum: 18.06.14 13:09
avatar

Procvaknutí byť od úřadu je nelegální,úřad měl stary odebrat a na jméno kupujícího vydat nový!.

Jak píše p.Milan pokutu můžete dostat,ale ne za liknavost či nesplnění povinností úředníka na přísl.odboru,který znehodnotil ORV (TP),tu dostanete ,za rychlost,pásy atd (kde se uděluje pokuta!) Auto je sice na Vás ,zatím ale částečně,ale právě i když jste nedohlásil,budou předvolávatVás, chodit vyzvání k zaplacení,k podání vysvětlení atd

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jakup
Datum: 18.06.14 13:33

Opravdu? no to je pro mě novina, tedy brněnští úřední znehodnotili TP neoprávněně? tedy chápu to dobře že jsem i v odhlášce plnohodnotným majitelem? tedy ohledně pokut atd, bývalý majitel v tomto tedy už nefiguruje, ikdyž mám malý TP na jeho jméno...TP se můžu prokazovat nebo ho radši vůbec neukazovat? to je asi blbost za to me můžou pokutovat když nemám doklady.

jinak moc děkuji za odpovědi, pomohli.

Datum: 18.06.14 13:43
avatar

Jakupe, podobný postup volí všechny evidence vozidel..

Plnohodnotným majitelem vozidla jste se stal v okamžiku uzavření kupní smlouvy. Zápis v registru neřeší vlastnické vztahy, jen evidenční údaje.

V technickém průkazu musíte být zapsán na pozici: odlášeno-převedeno na: Jakupa. Tím byla splněna zákonná podmínka na nahlášení změny vlastníka, která se musí uskutečnit do 10 dnů. To je začátek "polopřevodu" Jeho dokončení není upraveno v zákoně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 18.06.14 13:33

Úředníci to dělají z toho důvodu, aby bylo jasné, že auto není registrováno na kupce, vlastníka, je v tzv polopřevodu. Neřeším, zda mohou nemohou, zda je na to interní pokyn. Není zakázáno na něj jezdit, není neplatný, prodejci nemohou na vás vystavit nový, to si zřizujete Vy na vašem místně příslušném OdbDSA. Když máte trv. pobyt jinde, pošlete tam třeba někoho s plnou mocí. Jinak, i jiné úřady odstřihují rohy, prostřihují odevzdané doklady a nakonec i povinně RZ, aby nešly dále použít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakup
Datum: 18.06.14 13:44

ano rozumím, chápu a moc děkuji za vysvětlení, pomohli jste mi... hezký den.

Datum: 18.06.14 14:23
avatar

Asi takhle,tam kde dělají jak mají tak nestříhají či jinak neznehodnocují ORV,ale při odhlášce odeberou a vydají nový již na jméno kupce!Alespoň to takhle dělá v KM,JH a TA-pobočka Soběslav!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.14 23:34

Ahoj. V Libereckém kraji na dopravních úřadech odstřihnutím zástřihu na dnu a měsíci toto dělají normálně.

jinak Vozík - Vozím malý překlep.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.