Vyhrazený pruh pro BUS a PČR

Od: Datum: 18.06.14 09:23 odpovědí: 23 změna: 27.06.14 18:00

Ahoj, pohužel patřím mezi jedince na které má dopad nově zavedený vyhrazený pruh pro autobusy na jižní spojce. Pominuli podle mě naprostou nevhodnost umístění (bus jezdí pouze jedenkrát za 15 minut), tak mě uviduje, že pruhem z vesela jezdí PČR. Má na to právo?

K smysluplnosti pruhu, je nějaká možnost jak to rozporovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: betaraybill*
Datum: 18.06.14 09:35

Jistě mají na to právo pokud jedou k případu či pod majáky. Jinak když jsou na svém výletě tak ne.

A co s buspruhem pokud se Vám nelíbí? Založte sdružení stejně jako cyklobuzny mají ten svůj Automat a jděte protestovat a sepisovat petice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martink*
Datum: 18.06.14 10:04

Takže když je mám na videu jak bez majáků tama jedou má smlys to poslat na postih?

Od: stonec
Datum: 18.06.14 11:42

"Poslat na postih" Nechápu co Vás k tomu vede, závidíte jim? Buďme rádi že žijeme v civilizovaném státě a tu policii která nás chrání a pomáhá nám máme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.06.14 09:53

Jak víte ze zákona běžné právo ne. Stěžujte si na obci (kdo je vlastník komunikace) a na PČR, foto. Pak napište, jak jste dopadl.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.14 11:06

pokud je to nezbytně nutné k plnění úkolů policie, pak tento pruh užít může. předpis, který to upravuje si najdi.

Rozporovat to můžeš, nejlépe na městském úřadě. Jaký to bude mít smysl ti snad je jasné.

Důvod zavedení těchto vyhrazených jízdních průhů, kde nejsou třeba a jen zdržují ostatní řidiče je jasný - pražáčky co si vozí zadečky ve svých plechovkách donutit jezdit sockou a urychlit jízdu autobusů! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.14 11:08

a k tomu vašemu zasílání fota či videa na "postih"...

víte kdo tyto přestupky řeší? zase policajti a jak se to řeší je snad každému jasné.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.06.14 05:30
avatar

"pražáčky co si vozí zadečky ve svých plechovkách donutit jezdit sockou"

Zřejmě Vám uniklo, že ti "pražáčci" dopolední špičky v Praze nezpůsobují. Pražské ulice ucpává venkovská naplavenina, jezdící denně do Prahy za prací, kterou si nedokáže sehnat v místě bydliště.

Omlouvám se, ale musel jsem to takhle napsat. Miluju lidi, kteří nadávají na pražáky, ale přitom dělají všechno, aby mohli v té Praze pracovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.14 11:42
avatar

Nevhodnost pruhu posuzujete zaujatě.

Nemá policie právo jezdit v tomto pruhu.

Stěžovat si na policii? Co tím dokážete?

Nesmrtelná teta a závist...

doplněno 18.06.14 12:33:

Martine, souhlasím s Vámi, taky si myslím, že by měla policie vychovávat, chovat se podle předpisů. Ale i tam je normální obyčejný průměr lidí, jako po celé zeměkouli.

Tak jako jsou řidiči (letci, kopáči, doktoři, sestry, stavebníci, poradci, a další)., vynikající, hloupý i průměrní..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martink*
Datum: 18.06.14 12:22

Tady nejde o závist, jde o princip. Jaký smysl má vyžadovat od občanů plnění nesmyslných pravidel, když to sami kontrolovatelé nedodržují? Uniforma by měla snad jít příkladem a ne naopak?

Těch případů je spoustu, kdo řídí hodně tak ví, že služební vozy nerespektují jak 50ku tak 130 na dálnici v 90%. Stejně tak není problém narazit na parkování na zákaze zastavení.

Datum: 18.06.14 13:04

co třeba tohle:

http://www.policie.cz/clanek/…-sluzby-dopravni-policie.aspx

dále už se mi hledat nechce, jistě jste schopen si další odkazy najít sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 18.06.14 14:11

Asi takto. Řidič vozidla s právem přednosti v jízdě může porušovat předpisy a to tak, aby nikoho neohrozil. Omezit však může! Takže policejní vozidlo, které plní služební povinnost, nemusí respektovat předpisy, která platí pro ostatní účastníky silničního provozu. A teď se dostáváme do problémů. Mjsí mít zapnuté majáky? Myslím si, že ne, protože policista plní služební povinnost od tehdy, kdy přijde do práce. A vždycky může říct, že jel k případu, ale vyhodnotil situaci tak, že bude lepší jet bez majáků, např., že pronásledoval kradené vozidlo a nechtěl, aby o něm jeho řidič věděl. A vždy se dá říct, že nastala chyba v elektronickém kontaktu a maják se prostě nepustil. Ale osobně si myslím, že je to od nich nehezké, protože to potom svádí k tomu, že si ztrácí respekt. Vždycky jim to projde, myslím, že je to ovšem dobře, ale měli by se krotit. My když jedeme od případu na záchrance, tak také nejezdíme po kolejích a vždycky čekáme v koloně jako blbci, ač by nám to také prošlo a veřte mi, že pospícháme daleko víc než policajt, který se na žádnou výjezdovou základnu nevrací. Takže shrnutí: Neřešte to, buďme rádi, že PČR máme a přimhouřete oči a respektujte to. Myslím si, že by určitě případný spor vyhráli, protože plní služební povinnost od rána, co přijdou do práce.

doplněno 18.06.14 14:16:

Aha, tak pokud jsem dobře přečetl odkaz, tak by blikat měli... Ale stejně - neřešte to...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.14 17:47

jde spíš o to, že někteří jedinci si neuvědomí to, k čemu nám je hlídka PČR stojící v koloně nebo hledající místo k zaparkování před zákrokem atd.?

Cobrak: to jste asi vyjímka! V těchto pruzích hlavně jezdí záchránky, policie a hasiči. Já osobně s tím problém nemám a když se to toleruje, tak jedině dobře.

Já tam občas svým autem jedu taky :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.14 23:49

Ahoj. Dokážu pochopit, že některá řešení na našich silnicích a ulicích můžou někomu vytvářet problémy a potíže. Ale co mi není jasné, že pořád má někdo potřebu řešit kudy a jak jezdí Policie. I když nejedou fofrem k nějaké akci, pořád jsou na drátě a ve službě. Jediné, co mě na nich zaráží je to, že při jízdě nepoužívají bezpečnostní pásy. Toho jsem si docela všimnul. Jestli se vymlouvají na to, že se musejí pracně a rychle dostat z auta a s nima by to měli těžší, je to nesmysl a taky jim jde tím, docela o život. Jak trvá odpásání po zastavení? To můžou udělat těsně před zabržděním, když by o něco případně šlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 20.06.14 17:02
Musím reagovat. Posádky vozidel IZS se ze zákona poutat nemusejí. Policajt má na opasku pistoli,pouta a obušek. Když potřebují rychle vyskočit z auta,prostě by se jim to mohlo zachytit. Poměrně často vyskakují na motorkare a na zdrogované řidiče...jistě jste si všimnul,že třeba dopravní policie se poutá,ale hlídky ne,protože by je to zdrželo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 21.06.14 00:34
avatar

Jen jestli se dopravaci nepoutaji proto, ze jezdi ke smrtakum a tedy vi, jak to vypada.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 19.06.14 00:29
avatar

Policii platime ze svych dani. Nechce se mi platit nekoho, kdo prostoji pul sichty v kolone. Jen at toho za me penize stihnou co nejvice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.14 23:13

možná by ses divil, kdo si užívá z tvých peněz..:) Stokrát radši zaplatim policajta stojícího v zácpě než opálenou nemakačenku při výplatě sociálních dávek! :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: axus®
Datum: 21.06.14 23:20
avatar

Az te takovy nemakacenko o kterem pises navstivi bez pozvani byt, tak budes prvni, ktery budes nadavat na pomalost policajtu. Pak si vzpomen, ze Te nevadi, ze je platis stojici v kolone.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.14 19:24

policajti zneužívaj svoje postavení vždyt to vidím skoro denně zrovna dnes jdu v kaufu platit ke kase naproti mě měšták taky u kasy jdu z kaufu ven a kolega na něj čekal v autě a stál skoro před vchodem,kdyby to bylo možný zajede až do krámu a kdybych za frajerem šel a zeptal se ho proč tady stojí tak mě bud pošle do pr...e nebo se vymluví že má výjezd k případu prostě to bylo je a bude takový je život

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: cobrak*
Datum: 21.06.14 20:14
Nějak nerozumím Vašemu příspěvku. Nejsem schopen pochopit,co že Vám to vadí. To,že ten kolega nejde nakupovat s ním nebo co?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.14 20:31

Že si ti policajti zaparkují auto 2 metry před vchod do obchoďáku a nezaparkují normálně jako ostatní na přilehlé parkoviště.

Takto zneužívají své postavení vůči nám všem. Ještě by tam mohl stát s majákama, aby to bylo správné a dle předpisů, než kolega sežene koblihy a kafe :-D.

doplněno 22.06.14 02:06:

Ten smajlík na konci... :-D

Mě je to jedno, kde parkují ;). Že se míchám do takových debat se svojí ironickou odpovědí. Asi úlet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 21.06.14 23:15
avatar

A co se pro Tebe zmeni, kdyz tam nezaparkuje? Budes tam snad moct pak zaparkovat Ty? Nebo o co jde?

Kdyz nesmim ja, tak pak nikdo? Abych se snad pak necitil ublizeny?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.14 18:00

nemaj tam co dělat,ještě je obhajujte tyvogo,proto tady máme takovej bordel ve všem,všichni radši držej hubu a krok stejný jak za komanču vlastně se nic nezměnilo spíš ještě zhoršilo

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.