Jak nastavit GPS

Od: Datum: 16.06.14 19:41 odpovědí: 9 změna: 17.06.14 18:11
avatar

Dobrý den, budu si na dovolenou půjčovat GPS. (Chorvatsko). Jak mám nastavit? Dát adresu odkud vyjíždím a jen cílovou adresu Chorvatska když pojedeme přes Slovensko, Maďarsko a Slovinsko? Další dotaz: Když během jízdy GPS vyndám z cigaretového zapalovače a zase zapnu, zůstanou mi tam informace? Děkuji

doplněno 16.06.14 21:31:

Nechci jen spoléhat na navigaci, spoustu úseků známe, jen ty sporné, pokud si nejsme jisti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.14 19:58

první si najděte na mapách kama chcete jet poté zadávejte města příklad z Brna do Prahy vrchem V Bně zadám Olomouc,v Olomouci Pardubice v Pardubicích Prahu. Ale nějaké mapy mají už zadání "přes" Jestli je v GPS dobrá baterie tak ji ani nemusíte mět neustále v zásuvce jinak data tam zůstanou (teda aspoň na mojí )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.14 20:00
avatar

Místo odkud se vyjíždí se nezadává. Dlouhé a složité trasy se zadávají pomocí průjezdních bodů. Nebo to lze řešit zadáním místa první plánované zastávky, a tam zadat další, a tak pokračovat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.06.14 20:07
avatar

Ano, běžná navigace funguje tak, že si vyberete cílovou zemi, pak adresu cílového místa. Dost podstatné je nastavení preferencí - např. vyhnout se zpoplatněným úsekům a pod. Když to podceníte , je dost možné, že Vás navi požene takřka polňačkama.

Když vyndáte za jízdy napájení, může se stát dvojí - pokud má navi solidní aku, tak vydrží i několik hodin (můj Tomtom dává přes dvě hodiny) nebo prostě aku dojde (např výdrž staršího Mio se počítá na vteřiny).

Každopádně si však běžná navi pamatuje poslední cíle, takže není problém daný cíl znovu vyvolat

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.06.14 21:00
avatar
Solidní navigace(dle mne jsou ideální ve smartphone -aktualizace atd.) ti nabídne na takovouhle dálku x variant cest i podle předchozího výběru(filtru) třeba ony neplac.úseky,nej-kratší a rychlejší a ekonomičtější atd...a nikdy není dobré se úplné spoléhat pouze a jen na navigace...
Ohodnoceno: 3x
 
Od: navigace
Datum: 16.06.14 20:46
Začnu od konce - po přerušení napájení informace zůstanou, pokud to není vyloženě šunt. Navigace je osazena akumulátorem, většina se po přerušení napájení za nějakou dobu vypne, ale bude vás o tom informovat na dotykovém displeji, můžete vypnutí zrušit. Je to z pohodlnosti a šetření energie, ne všechny automobilové zásuvky jsou pod proudem po vytažení klíčku, tak se prostě vypne a informaci uchová.
Jestli nemáte s navigací předchozí zkušenosti, podívejte se napřed na internet kudy pojedete, v navigaci se dá také nasimulovat jízda. Pokud jedete pouze z bodu a do bodu b, zadejte cílovou destinaci a tradá.
V nastavení osobně volím nejrychlejší jízdu, občas bývá delší, ale zato po lepších cestách. Vyhnout se placeným úsekům jak kdy, v neznámém prostředí volím placené úseky, zpravidla jsou rychlejší a kratší.
A hlavně na navigaci stoprocentně nespoléhat a koukat i po dopravních ukazatelích.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.14 10:45
avatar
Dobré je se taky před odjezdem přesvědčit že navigace má vůbec mapové podklady cílové destinace protože prodejci občas v touze nabídnout navigaci levněji než konkurence zaplatí licenci map jen pro česko a další mapy si pak zákazník musí dokupovat.
A budou li v navigaci potřebné mapy je dobře je nechat před odjezdem aktualizovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 17.06.14 13:14
avatar

jsou tam doživotně aktualizované mapy

Datum: 17.06.14 14:23
avatar
A kdy naposledy aktualizované?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 17.06.14 18:11
avatar

vloni, když byla v reklamaci

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.