C s vyjímkou 185

Od: Datum: 16.06.14 11:10 odpovědí: 5 změna: 17.06.14 18:58

Dobrý den

Díky škole jsem držitelem skupiny C a C1 již v 18 letech a né až v 21 jak je dáno zákonem. Problém je ale v tom že za skupinou C mám kod 185 a nevím jak si ji podle "§ 83 odst. 5 zákona č.361/2000 Sb" vynaložit..

Vzhledem k tomu že jsem automechanik tak to mám jakoby k účelu: g) při zkušební jízdě v souvislosti s jejich opravou nebo údržbou.

Otázka je tedy taková: Můžu skupinu C používat i vpro soukromé účely, nebo jak vlastně doložím že jedu případnou "zkušební jízdu" po opravě?

Předem děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.14 11:15

...je to omezení právě pro to,abyste nemohl pravidelně(např.výdělečně) jezdit,ale jen ve vztahu k práci(automechanik)...vy těžko dokážete,že to tak je,oni těžko že to tak není...i případný náklad nebude rozhodující,porucha,kterou jste právě odstranil,může vzniknout i na naloženém autě...zkrátka bude to o komunikaci s policisty,případně úředníky ve správním řízení(pokud byste se k němu vůbec dostal),ale prakticky těžko lze prokázat jak jedno tak druhé(zkušeb.jízda po opravě-pravidelná jízda...)

Ohodnoceno: 1x

Od: lmgify
Datum: 17.06.14 02:14

Ten kod 135 jsem nenasel *sok*

Tvuj ridicak plati jen pro testovaci jizdy v souvislosti s tvojim zamestnanim (opravar nakladnich aut).

I v 18 muzes mit plnohodnotny ridicak na nakladak. Musis si ale udelat profesni prukaz v dvojnasobnem rozsahu (280 hodin).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.06.14 02:17

Sorry, koukam, ze jsi psal "kod 185" *zed* Ten tam samozrejme je *zed* *zed*

Od: maty25*
Datum: 17.06.14 16:55

Jo, jo to vím s profesákem bych plnohodnotný měl, ale zajímalo mě jak můžu využívat to co mám teď. Na úřadě mě i řekli ať si ho zajdu vyměnt v 21. Momentálně řeším jestli bych pro svou potřebu mohl s náklaďákem nad 7,5t občas jet, nebo musím čekat.

Každopádně díky za odpovědi.

Datum: 17.06.14 18:58

Musis cekat.

Koukej na to tak, ze proste 7,5t je velke zvire, ktere muze zpusobit hodne skody, kdyz to s nim nekde nekam napere a proto se dava az od 21. Jen kdyz je to nezbytne pro chod statu (zachranari) nebo pro vykon jejich zamestnani (opravari, nebo kamionaci - ti ale musi mit tech 280 hodin dalsiho skoleni), tak se jim dovoli ridit 7,5t od 18.

Kdyz te chytnou policajti a nebudou ti verit, ze jsi na zkusebni jizde, tak to mas jizdu bez platneho ridicskeho opravneni a sen ridit C se ti jen vzdaluje.

Co to vlastne chces ridit? Opravdu to nema do 7,5t? Nemuzes to ridit jen v nejakem uzavrenem prostoru?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.