Teplý motor nechytá

Od: Datum: 15.06.14 05:20 odpovědí: 3 změna: 15.06.14 12:25

Dobrý den,

milí rádcové, kteří rozumíte starším motorkám, občas provozuji ČZ 250, dvouválec, když je motor studený, okamžitě naskočí, ale pokud se po dvou či třech km zahřeje, vypnu jej, pak za cca 15 minut je potom problém jej nastartovat, musím jej i několik desítek metrů roztláčet, než začne pomalu blafat a pak se rozjede, mohli by jste mi poradit, jak tento nešvar odstranit, předem děkuji za užitečné rady.

doplněno 15.06.14 09:42:

ještě jsem zapoměl - při přidání plynu v nízkých otáčkách motor jakoby se zadusil a pak se najednou rozběhne - čím to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.14 07:01

Má zkušenost říká bohatá směs.Seřídit vzduch,popř. vyměnit asi zanesený vzduchový filtr. Na karburátoru je vzduchový šroubek /s pérkem/. Jenže kdo si má pamatovat kolik otáček zpět po dotažení. Asi 1,5,ale bude to chtít v literatuře hledat či zkoušet.Předstih bych zatím vynechal,pokud se válce nehádají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 15.06.14 09:02

V prvé řadě si změřte(nechejte změřit) kompresní tlaky při zahřátém motoru. Po zahřátí se totiž kompresní tlaky zmenší (je-li motor již více opotřebován, písty ve válcích již dostatečně netěsní), což je pravděpodobně základní příčinou vaších potíží. Zdravím -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.14 12:25
avatar

Taky se přikláním k možnosti netěsnosti válců. Chce to změřit tlaky a taky možná sundat hlavu a změřit vnitřní rozměr válců.

Časem se totiž vyběhají do mírné elipsy. Pokud už k tomu dojde, ztrácí tlak. Pak je na čase buď aspoň vyměnit pístní kroužky a při větším opotřebení výbrus. Mi u startování teplého motoru pomohlo, když jsem to párkrát prošlápl a až pak zapnul klíček. Nasálo si to směs a pak to chytlo celkem snadno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.