Vyznačení dálničních známek

Od: Datum: 14.06.14 20:11 odpovědí: 5 změna: 15.06.14 22:48

Musí být na nově zpoplatněných silnicích pro motorová vozidla vyznačená dálniční známka?Na některých místech je značka se známkou vyznačená, na jiných ne.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.14 01:10
avatar
...v podstatě si sama zároveň odpovidate...pokud je silnice zpoplatněna,tak musí byt její užití os.vozidlem zaplaceno-no a vzhledem k jedinému možnému způsobu placeni v Čechách dálničními kupony(známkami) pro OS.vozidla známku mít musíte...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 15.06.14 02:15
avatar

Bývá značena na úsecích kde se povinnost mění.

Pokud najedete na Silnici pro motorová vozidla v Praze, míváte doplňkovou značku - přeškrtnutou známku - že v úseku není nutná. Pak někde následuje značka, že od určitého úseku nutná je. Pokud máte POUZE značku Silnice pro motorová vozidla, tak nutná bývá. Značky i s doplňkovými tabulkami jsou na každém nájezdu na SPM nebo dálnici, s dostatečným předstihem, abyste nevjela někam, kde nemáte předplaceno...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.06.14 22:09

Dobrý den,

děkuji za odpověď.Přesně to jsem si myslela do 25.5.2014.Jenže : vyjeli jsme z Litomyšle směrem do Tater, přes Mohelnici, Olomouc atd.Právě za Mohelnicí jsme vjeli na SPM a u benzínové pumpy za námi vyrazili policisté a chtěli DZ.

Žádná známka , která by upozorňovala na nutnost DZ samozřejmě nebyla.Prý je naší povinností zjistit si, kde jsou DZ nutné.Nějak se mi to nezdá, poněvadž všude jinde jsou upozornění zdaleka viditelná.Kupujeme si známku na Slovensko,tam jsou všude označeny dálnice i SMV známkou, případně přeškrtnutou.

Je tedy povinností silniční zprávy tyto známky vyvěsit?

Od: asd*
Datum: 15.06.14 22:48

Nic zjišťovat nemusíte, rozhoduje značka. Pokud je podle značení bez poplatku, tak je bez poplatku. Upozornění na známku být nemusí, to označuje samotná značka dálnice/ silnice pro mot. vozidla = musela by chybět cedule, nebo by na ní muselo být doplnění že jde o úsek bez poplatku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.14 21:55
avatar

Označení by být mělo, ale raději se na značky nespoléhat. Relevantní jsou informace ministerstva dopravy. Dle jejich seznamu zpoplatněných úseků, nebo mapy.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.