Babeta 210 - zrezlá nádrž zevnitř

Od: Datum: 13.06.14 19:40 odpovědí: 8 změna: 22.06.14 22:47

Chci se zeptat, sehnal jsem babetu, ale nádrž je zevnitř zasviněná a zrezlá. Na internetu jsem našel, že stačí do ní nalít kyselinu citronovou a nechat odstát. Můžu tam dám i kyselinu citronovou pro potraviny v prášku? Díky

Nebo jak jinak lépe odstranit rez a špínu zevnitř nádrže?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.14 19:58

já jsem vyřešil silně rezavou nádrž na pístu vymontoval,dal do ní půl litru nafty a kuličky ložisek a štěrchal a štěrchal až byl vnitřek čístý,pak jsem několikráte důkladně vypláchnul,namontil nový výpustný kohout a instaloval z5 do rámu.Ovšem bylo riziko že opět zreznecož se ale dalších cca5 let než jsem jej prodal nestalo a nový majitel s tím také neměl problém a další? kdo ví toho již neznám

PS měl jsem ho od novoty,rv78 či 79?

Ohodnoceno: 0x

Od: trtr
Datum: 13.06.14 20:07

Zdravím, normálně se to dělá tak, jak píše kolega, ale ruční třepání není moderní, tak se používá stavební míchačka. Nádrž se musí ale dobře zabalit do starých hadrů a buben vycpat. Pak se to nechá chvíli točit a kontroluje se. Pokud nemáte kuličky, tak se davají např. staré matice. Raději tělíska menší a více. Kamení bych rozhodně nedával, i když už jsem to také slyšel.

Od: babeta
Datum: 13.06.14 20:12

Dobře, díky za odpovědi. Udělám to s těma matičkama a šroubkama.

Datum: 13.06.14 21:13
Stačí klasika štěrk a Jarova voda.nebo ocet,nasypat, nalit a třepat nádrž je jak nová

Datum: 14.06.14 09:56

Zdravím,
nejjednodušší způsob odrezení a vyčištění nádrže je nalít do ní obyčejný ocet. Pokud ji naplníte až po víčko, toto uzavřete a po 1-2 dnech ji vždycky převrátíte, máte vyčištěno po cca 1 týdnu bez další práce. Po vylití octu nalejte do nádrže směs vody se sodou a tou ji vypláchněte - tím to neutralizujete. Při dobrém provedení nebude nádrž zevnitř ani dále rezivět. Ale pro jistotu bych doporučil ji po vyčištění aspoň částečně naplnit směsí benzinu a oleje (poměr udávaný výrobcem) a protřepat. Tím konzervujete stěny mastnotou - olejem.
Ocet nejenže odmašťuje, ale i odrezuje. A co by neodmastila kyselina octová, odmastí soda. Ale pozor - ocet je kyselina a umí z rezavých (ale i nerezavých) povrchů sundat i barvu.

Datum: 14.06.14 20:53

Po očištění bych pro jistotu osadil filtr.

Od: trtr
Datum: 14.06.14 21:31

Zdravím, ano to je dobrá připomínka. To je samozřejmost dávat i u veteránů filtr in line. Lze jej koupit v každé mototechně.

Od: babeta
Datum: 22.06.14 22:47

Vyřešeno, starej krám BABETA prodaná. Nikdy to už nechci v baráku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.