Dvouklíčová brzda

Od: Datum: 11.06.14 22:46 odpovědí: 1 změna: 11.06.14 23:17

Dobrý den mám čz 477 a mám vepředu dvouklíčovou brzdu ovšem měl jsem již sjeté obložení na nyty tak jsem koupil z druhé ruky už použité ale podle tlouštky obložení dobré pakny ovšem když jsem je tam dal zjistil jsem že jak to trochu přitáhnu tak kolo přibrzduje ale jak zmáčknu brzdu tak skoro nebrzdí a chtěl bych se tedy zeptat co stim mám dělat. Ten chlápek předemnou je prý něják trošku zbrušoval pilníkem a brusným papírem nebo co nevim teda proč ale řikal to. Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: virus*
Datum: 11.06.14 23:17

Určitě bych začal odmaštěním (jsou na to spreje) a to broušení mohlo mít význam ve zdrsnění ohlazeného obložení. Podle zkušeností to zdrsnění pomůže jen na chvíli..příčina slabé brzdy může být i v mastnotě bubnu,případně nevhodném obložení..příliš tvrdé se brzy nablýská a pak nebrzdí.Jinak je lepší si nechat staré pakny opravit ve speciálce..není to drahé a je to i s vyčištěním (renovací) železných držáků obložení. Někdy to dělají i výměnným způsobem (kus za kus) Jinak většinou do druhého dne. Nebál bych se ani nalepení místo nýtování.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.