FORD, výměna brzdových destiček

Od: Datum: 11.06.14 22:45 odpovědí: 11 změna: 12.06.14 12:38
avatar

Zdravím,

máte někdo zkušenost nebo reálný odhad, kolik by stála výměna předních brzdových destiček u Transita?
R.v.2005, 2.0TDI...

Kolik destičky a kolik práce? A jak dlouho to asi trvá - myslím jen práci, nikoli čekání ve frontě...

Anebo kolik byste si jako automechanici naúčtovali? Za kolik byste je sehnali?

Moc dík ! *slunce*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.14 23:18

No HOPE já si myslím že bys to zmáknul i sám.Desky (dobré TRW) 1500-2000kč +1hod práce když se nevyskytne žádný jiný problém

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 11.06.14 23:24
avatar

No, dneska jsem to absolvoval na služebáku, jen to chci nějak rozumně naúčtovat šéfikovi, nechci ho okrást ani být za vola, proto bych chtěl vědět jak by to probíhalo, kdybych auto odstavil a nechal ho dát do servisu...

Od: virus*
Datum: 11.06.14 23:28

Také zdravím. Samotná výměna ..slabá hoďka cca 400,- Kč..cena destiček okolo 1300,- Kč. V jakém stavu jsou kotouče? Mají vyjeté hrany nebo drážky? To by potom bylo o malinko dražší - tipuji sražení hran tak do 100,- Kč. Servisman (garážista) by se do mého ceníku vešel. Autorizovaný servis ani náhodou. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 11.06.14 23:54
avatar

Kotouče v pohodě, a díky za cenový odhad ! *palec*

Ještě počkám na další reakce a pak prozradím cenový i časový průběh opravy... ;)

Datum: 12.06.14 00:03
avatar
Sám na zahradě jsem to zvládnul za nějakou půl hodinu na osobaku, u dodávky (Jumper) jsem to měl za necelou hodinu, v klidu bez spěchu, včetně očištění, odmaštění... Cena TRW destiček je 1700, ovšem našel jsem i desky za 800
Za tu práci bych to viděl do pětistovky v servisu, kdybych to dělal někomu tak za 200
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.14 00:11
avatar

To co píše virus je jen za předpokladu, že je jinak na třmenech všechno OK, což se stává málokdy. Já když měním desky, tak skoro vždy demontuji třmeny, čistím je, kontroluji písty pod manžetami a samozřejmě manžety. Taková ta výměna systémem, vyrvu desky a dám tam nový je na dvě věci. Za takovou práci bych se styděl a ani ji nedělal. Již jsem mnohokrát opravoval brzdy po odbornících, kteří o tom neví nic a myslí si, že je to jen vyndat, zandat. U mě tak 500 za každý kolo bez materiálu, do hodiny na každé straně a záruka až do příští výměny a záruka na to, že se desky nebudou sjíždět křivě.

Cena desek je velmi závislá na výrobci. Některé levné desky jsou schopné zničit kotouče během pár desítek tisíc kilometrů. Levné desky nekupuji, většinou osvědčené značky a na moto jedině originály. Pokud se na brzdách nešetří, vrátí se to v životnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.14 07:30
avatar
...Kamo litr za výměnu destiček na nápravě je trošku přehnaný...vyčistit,promázat trmen,pist(ky) vodici cepy tfmenu atd. je samozřejmostí nebo by mela být...nevím z jakého si kraje-u nás v Krkonoších děláme totéž za polovic...včetně garance funkčnosti...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.14 10:09
avatar

No není, to by ses asi divil. Viděl jsem desky natlučený kladivem do třmenu, protože tam prostě nešly. Já zastávám ten názor, že neustálým snižováním cen a hledáním levnějších a levnějších služeb se celá společnost řítí do řiti. Moje heslo je "Nevyděláš - neutratíš" a tudíž nedáš ani vydělat nikomu jinému.

Znám takové ty servisy, kde Ti řeknou, "pane to je práce na pět minut" a pak se kroutí "...víte, bylo to složitější, musel jsem použít dvě kladiva místo jednoho, musel jsem ještě to, či ono ... " a kecy a okecávání , aby si zdůvodnili svojí vyšší cenu, než bylo domluveno. U mě je to co řeknu dopředu strop. Řeknu 2000 za práci a ber nebo jeď jinam, při placení pak řeknu třeba jen 1000 a zákazník je spokojený. Nedávno jsme dělali auto a z předběžné ceny 65 tisíc, jsme zákazníkovi řekli 43 tisíc. Byl náramně spokojený.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: virus*
Datum: 12.06.14 10:35

No myslím,že bys měl ještě napsat,který servis provozuješ (to abych k Tobě náhodou nezabloudil).Hlavně mne uklidňuje,že SKORO ! pokaždé demontuješ třmeny *smich*..jen se neboj a napiš i to,že brzdy ještě odvzdušníš a preventivně vyměníš i brzdovou kapalinu,hadičky,čidla ABS a dofoukání gum i to,že SKORO pokaždé sundáš i kolo a napiš i to,že za pozdrav se u Tebe platí 50 - 100,. Kč..podle toho kdo pozdraví první (jestli Ty,nebo zákazník..tj hlupák,který Ti na ty řeči skočí *ua* ) Jo a ještě prosím zaměstnej vyhazovače,který bude rozhánět ty fronty opravychtivých zákazníků před Tvým servisem,kteří se po Tvé odpovědi jen pohrnou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.14 11:47
avatar

No ještě žes mě poradil. Bez tebe bych už dál nemohl. Neboj, nezabloudíš ke mě, ke mě jezdí jen ti, co nehledají slevu. Nemám zaotřebí opravovat kdekomu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: virus*
Datum: 12.06.14 12:38

No nebudu se tady s Tebou dohadovat,když k Tobě jezdí jen ti co nehledají slevu..já jsem normální člověk a hledám především kvalitu a pak k tomu samozřejmě mne zajímá i cena.Podle toho co tady prezentuješ se Tvoji zákazníci rekrutují z té vrstvy lidí,kteří nemusí koukat na ceny..tak to Ti tedy gratuluji. Já bohužel patřím mezi lidi s normálním příjmem,takže se nikdy nepotkáme...takže na závěr této nikam nevedoucí diskuse ..jsem rád že se neznáme a nepoznáme.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.