Je cítit benzín

Od: Datum: 10.06.14 07:20 odpovědí: 6 změna: 11.06.14 14:58

Dobrý den,netušíte čím by mohlo být ,že je v autě cítit benzín?

Mám tento vůz asi 3 měsíce a vždy jsem brala tak půlku nádrže a nikdy nic,ted jsem vzala plnou a když zaparkuji,tak po pár hodinách je v autě cítit benzín,děje se to jen když je auto zaparkované,při jízdě cítit není.

díky za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.14 08:12

to některé vozy dělají,když se dá plná nádrž a pistole u pumpy není seřízena tak,aby včas vypnula.V nádrži je různý systém odvětrávání a při "přeplnění" je cítit odpařování benzinu. Za jízdy pochopitelně ne - to "smard" se rozplyne za vozem.Nedávejte zcela plnou.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: cuca®
Datum: 10.06.14 17:59
avatar

Myslím si, , že je to tim vedrem.

Pri techto teplotách se nemá brat plna nádrž, protoze se benzin rozpíná (jestli je to spravny termin) a cpe se ven když ne benzin, tak ten smrad, ,vune nebo jak to kdo cítí :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.06.14 21:06
avatar
Fakt nemá cenu brát plnou-pokud nejedete někam do severských zemi kde jsou paliva o třetinu drazsi-uz jenom ten fakt,ze s sebou Vožice x desítek kg navíc(podle objemu nádrže)...takže shora uvedené rady jsou nejspíš správné,odvětrávání,pro vaši jistotu odklopte zadní sedadla a mel by tam byt řekl k přístupu čerpadla a plováku(nevím co mate za auto) nesmí tam byt po nastartování nikde "vlhko" totéž pak od hrdla nádrže az k motoru,kdy potrubí vede jednou stranou pod podlahou(vesměs u te kde je hrdlo) opět hned po nastartování omrknout a osahat...pokud bude vše suché není třeba se obávat...
Ohodnoceno: 2x
 
Od: miqik
Datum: 11.06.14 07:21

Díky za radu mam Astru 2005 ,dneska na to juknu :)hlavně že mi to nebouchne pod zadkem

S pozdravem miqik

Datum: 11.06.14 14:43
avatar

Každé auto má systém odvětrávání nádrže.Jestliže tedy je v autě cítit benzín,je tento systém nějakým způsobem poškozený.Může to být závada banální (vypadlá hadička) nedo i závada vážnější( ucpaný filtr s aktivním uhlím).

doplněno 11.06.14 14:48:

Pokud je systém odvětrávání v pořádku,pak plná nádrž nemůže způsobovat potíže,které jste popsal a to ani v těch největších vedrech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.14 14:58
avatar

Je rozdíl tankovat plnou a plnou! Někdo tankuje do plna tak,že vloží pistoli a připrvním vypnutí ji vytáhne a někdo ještě "docmrndává benzín (nebo naftu) dokud nevidí hladinu v hrdlu! Pkd je vše OK tak první způsob je vhodný a ani v nejparnějším létě benál nevytéká ,nádrž je na toto konstruována a počítá se s objemovou roztažností paliva a neměl by být cítit!Jen v okamžiku tankování.Druhý způsob je velmi nevhodný a hrozí dokonce i malérem,teoreticky má smysl jen pkd ihned po doplnění jede delší či dlouhá štreka!

Jinak jak píše Jirkapatamat-pkd je vše OK neměl by být cítit!U mého je cíti-nenám zapojené ekokruvítko- systém recyklace par.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.