Nizsi pneu, nez v TP

Od: Datum: 09.06.14 13:29 odpovědí: 14 změna: 10.06.14 21:27

Ahoj,

v TP k autu mam predepsany jediny rozmer pneu a rafku a to 185 / 65 / R15. Koupil jsem si pneu 185 / 55 / 15. V pripade nehody mam problem, nebo to pojistovna muze zkusit s regresem, ale mel bych se z toho dostat?

Diky za radu,

P.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.14 13:50

Máte problém tak či tak, i pouhá kontrola policistů Vám může zavařit.

Ohodnoceno: 1x

Od: au1
Datum: 09.06.14 14:00

proč? copak policajti hlídkující v provozu vědí co má dotyčné vozidlo zapsané u povolených rozměrů pneumatik ve velkém TP?

Ohodnoceno: 0x

Od: fik
Datum: 09.06.14 14:03

Tak přísný to zase není,policajti kouknou jestli to má stejný rozměr v palcích a víc je nezajímá. i pojišťovna snad ne,i když tam pozor,ti udělají cokoliv aby mohli zkrátit pojistné plnění-i když je blbost že by pneumatiky o číslo nižší mohly nějak přispět k nehodě,to ať mi nikdo netvrdí,ale pro ně by to mohla být dobrá záminka

Od: jakepneu
Datum: 09.06.14 14:38

No ja se prave bojim, ze to, ze to tvrdi "nekdo" pojistovnu, potazmo soud vubec nezajima a ze je bude zajimat jedine zprava znalce, nebo potom dovozce aut / pneu, ze tam jsou nejake typove tabulky a ze to musi projit zkusebnou, ne ze to tvrdi nekdo od stolu v hospode, nebo zavodnicky fanda, kteremu se na tom dobre jezdi.

Tak premyslim, jestli mi to za ty potize stoji, nebo koupit radsi jine pneu.

Od: jakepneu
Datum: 09.06.14 14:03

No prave, tyhle udaje u sebe policajti nemaji, ale ocekavam problemy treba na TK a pak v pripade te nehody. Asi by se z toho dalo vysykat treba s posudkem, zda maji ty pneu nejaky vliv na nehodu, ale je otazkou, jestli neni levnejsi ty pneu prodat a koupit spravne, nez potom platit znalce, atd.

Datum: 09.06.14 15:15

Sice policie neví jaké to které auta má povoleny pneu!Ale pkd to bude aktivní blbec co daný model auta trochu zná může zavařit-není problém prolustrovat na silnici a do ani ne 5 minut ví o autě vše co je v registru!
V případě nehody se pojištovna může zkusit cukat ,důležité je zda-li bude nehoda v souvislosti s jiným rozměrem pneu!

doplněno 09.06.14 21:14:

To Novada-pleteš si smrky z borovicí!

165/70R13 a 175R13 nejsou alu či plechové disky!Jsou to dba různé rozměry pneu.Rozdíl 1cm v šířce pneu!

doplněno 09.06.14 22:34:

To Niovada.nejsem pan dokonalý ,ale sere mne když kdekdo napíše mám disky 165/70R13 apodobně!Pkd byste naspal mam na plechačích v TP 165... a na litých kolech 175,...,který není v TP ,tak bych Vás neopravoval Stačí?

Projděte si prosím annoci,bazoš aukro a další kde se prodávají nd na naleznete tam od "znalců" hejno inzerce znějících jako Váš popis!

Datum: 09.06.14 15:38

Myslím, že pojišťovna bude cukat tak jako tak. Mam na FA 175/60 r13 litý disky. V techničáku jsou jen plechy 165/70 r13.. ale budiž, nikdo mě nikdy nestavěl.. V předu mam modrý žárovky!. - na technický taky problém nebyl (sice mají homologaci, ale nikdo kecy neměl). Ani když mě stavěli policajti, protože jsem vyjel - bez blinkru, telefonoval jsem, nesvítil jsem, nebyl jsem připoután.. Tak mi chtěli nafařit dva tácy za každý ořestupek. Zdálo se mi to nespravedlivý, tak sem to ujednal na sto korun a tím to haslo a kola ani nekontrolovali, chtěli jen lékárnu vidět.. Pokud policajti nejsou buzeranti, tak se dá na všem normálně domluvit. Pokud to nebude nějaký "nesmyslný" rozměr pneu, tak bych to osobně neřešil :) .. A jestli je dotyčný z Prahy, tak může být úúúplně v klidu, páč tady jsou tolerantní policajti. Tuhle jsem dojel "z hecu" až na nádvoří pražskýho hradu, projel sem kolem těch chacharů s puškou, co tam stojí v těch budkách, policajti všude okolo, tak sem zahrál divadlo, hodil za okno ceduli ala elektrikáři, cajt se otočil a šel zpátky. Úplně v cajku. :D ale tím vás nechci nabádat aby jste to zkoušeli taky :D

doplněno 09.06.14 15:44:

Tam je vjezd na zvláštní povolení KPR :D

Datum: 09.06.14 16:52
Jen obecne-zapsane rozměry racku a pneu v CR vychází z toho s jakými rozměry zrovna importer(výrobce) auto homologoval...takže není samozřejmé problém na tomtéž stejném modelu a motorizace MIT ofiko i kola o palec,několik palců,vetší(jako ze např.ALU ve vyšším st.výbavy)...jen je problém ze úřad zápise(sál) ty nejhorší a nejmenší slupky na kterých to ještě bude schopno jízdy...samozřejmé je v tom i otázka ceny pro automobilku- vetší průměr=vyšší cena...Přitom by stačilo zapsat -uz teda samotný akt zapisování každého.ne smyslu v CR do TP,ty největší možný...a ne jak idiot kvůli každému malinko odlišnému rozměru trávit mládi na úřadě...
doplněno 09.06.14 17:04: ...rozměry rafku... Racci jsou z jiného soudku...

Datum: 09.06.14 22:21
Ale no tak.. puvodni origo plechy sou 165 na 70 r13.. sehnal sem origo litaky ktere jsou sirsi. Pasuji na ne 175/60.. 175/65.. 175/70 .. i 185/70 tam jdou ale vyrobce tam schvaluje pouze 175/70 nebo 185/70.. ja mam nizsi gumu. Nepletu si smrk s borovici hergot.. nehledejte v tom sakra detaily! Moc si to berete pane dokonaly -_- .. navic aby clovek mohl mit na Favu lity kola legalne tak si je musi nechat zapsat do technicaku jako alternativni rozmer. Vim o cem mluvim a nechci se hadat -_-
doplněno 09.06.14 22:22: Odpoved pro diesela ..

Datum: 09.06.14 20:48

Jestli je, nebo není auto schopné jezdit bezpečně na gumách, které nemá napsané v TP je jedna věc, co ale udělá pojišťovna v případě havárie (řekněme kvůli smyku) je věc druhá. Spolehněte se na to, že udělají všechno, aby nemuseli platit a neschválený rozměr pneu je přímo lahůdka, které dokážou využít ve Váš neprospěch.

Datum: 09.06.14 23:01

Tady se jeden "rádce" plete, pokud tvrdí, že ve Vašem případě jde o rozdíl 1 cm v šířce pneu ! Jde o rozdíl ve výšce pneumatiky a sice máte jen 55 místo předepsaných 65%. Jedná se o procento z šířky pneu.

Doporučil bych ty nízké gumy prodat a zakoupit ty 65. Auto bude jezdit měkčeji - pohodlnější jízda ! Navíc nebudete mít potíže jak s Policií ČR, tak s pojišťovnou v případě nehody. A vo, vo , vo tom to je !

Datum: 10.06.14 12:18

To Alois neplete se jeden rádce,jen se nechtěl rozepisovat!

Psal jsem jen a pouze o šířce pneu ne o profil.čísle!Rozdíl mezi 165 a 175 by měl být právě jen jeden centimetr!Samozřejmě i rozdíl dle profil.čísla ve výšce pneu!

Od: asd*
Datum: 09.06.14 23:40

Pojišťovna to v případě nehody bude zkoušet, pokud budete mít dobrého právníka tak by uspět neměla, ale lepšího právníka může mít ona a pak uspěje.. Doporučuju dát tam rozměr podle TP.

Datum: 10.06.14 21:27

Může požádat zástupce výrobce o doplnění..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.