Rozjíždění a řazení

Od: Datum: 09.06.14 11:48 odpovědí: 10 změna: 09.06.14 21:11

mám problém s autoškolou s rozjížděním s rozhlížením se přednost zprava s řazením ,mám to vzdát nebo v tom pokračovat a být trpělivá ,mám problém s ponižováním od učitele.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 09.06.14 11:51

Já bych vydžel, ale učiteli bych vzkázal, ať je v klidu, má učit a ne xxx. Pokud ovšem nejste tragický případ, což si nemyslím.;), ;). Pokud to nepomůže, můžete požadovat učitele jiného, ve stresu se opravdu toho moc naučit nedá. Mám taky zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 09.06.14 12:12

V klidu. Každý nějak začínal. Zkuste si jako domácí úkol sednout doma na stoličku, na zem si před sebe pod nohy dát třeba do ruličky srolovaný ručník abyste cítila že na něco šlapete a teď zapojte fantazii jako když si děti hrají na řidiče. Sešlápněte levou nohou jakoby spojku a teď si představte, že řadíte. Přitom furt máte levou sešlápnutou. Rukou udělejte pohyb jako že dáváte jedničku. Pak lehce trošku přišlápněte pravou nohou jako když si přidáváte plyn a levou stále nechte stlačenou, uvědomujte si obě nohy, proto je máte na podložce, abyste cítila tlak.

No a pak se začněte jakoby rozjíždět. Pravá je lehce sešlápnutá a povolujete levou, ne moc pomalu a ne zas rychle. Tak akurát. A asi v polovině povolování levé přidáte pravou plyn. Tohle si zkoušejte několikrát, nebo nejlépe když jedete jako spolujezdec si můžete sama nenápadně šlapat pedály. Jde o nácvik sešlápnutí levé nohy (spojky) - zařazení rychlosti (pohyb rukou při sešlápnuté spojce) - povolování spojky a současné přidávání plynu sešlapávání pravou nohou a povolení levé nohy - vystřídat je. Zkuste si střídání sešlapávání nohou. No a pak si zkuste i řazení za jízdy - pustit pravou (ubrat plyn), sešlápnout levou (spojku) - zařadit další rychlost rukou - a pak naučený pohyb povolit levou (spojku) a sešlápnout pravou (přidat plyn).

Alespoň nanečisto si vyzkoušet střídání nohou a pohyb rukou, jako když se učíte tancovat. Se zvukem motoru a v autě to bude jiné, ale jde o ten střídavý pohyb a pak ještě přidáte brzdění atd... postupně... půjde to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 12:18

nadějě. Nezakládejte nová vlákno, se stejným dotazem. Pokračujte stále jen na jednom

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 12:20
avatar

Ono někteří by učitele či instruktora řízení neměli! Manželka dělala se stejným instruktorem jako já (já už uměl jezdit,tak mi vyhovoval) a měla s ní problémy asi stejné jako Vy ,pak když ji vytočil,tak mu řekla at jde do ... a že chce jiného, a nejednou to šlo jezdila s klidem a šlo ji to nebot ten druhý byl pán v našem věku a kliďas a ne onen první co byl kluk asi o 15 let mladší!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 12:28
avatar

do autoškoly jsem šel se zkušenosti nula, k ménu překvapení jako skoro jediný *sok*

Švagr se mě to pokoušel naučit a s jeho výukou mi to fakt nešlo. V autoškole to bylo snadné: plyn na 2tis otáček (benzín), držet a pomalu pouštět spojku. Snadné, nechcípe to a jede to *smich*

Verzi s tím, že pomalu pouštět spojku a pomalu s tím přidávat plyn mi nešlo. Časem se to člověk naučí a opravdu to tak dělá, ale ze začátku je to velký level, zbytečný stres. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 12:49
avatar
Jako ženská máš určitě talent k tanci a řazení to jsou v podstatě taky jen taneční kroky. To půjde :-D já dělal papíry dost po čtyřicítce, navíc mám volšový nohy a udělal jsem to napoprvé. Ještě rok po zkouškách budeš ty správný kvalty pořád hledat. Žádnej učenej z nebe nespad.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 09.06.14 14:11

To je pravda,když mě táta jako puberťáka učil řídit,taky jsem to nechápal jak můžu zároveň pouštět spojku a přidávat plyn,vždycky mi to chcíplo.zkušený řidič si to už neuvědomí a tohle dělá zcela automaticky,ale pro začátečníka je lepší přidat plyn do optimálních otáček a pak pomalu pouštět spojku,je to sice pomalé ale se zkušenostmi se bude tento proces zkracovat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 09.06.14 14:08

Na učitele si stěžuj,má být klidný a učit,ne žáky ponižovat a bavit se tím.určitě to nevzdávej,to není nic co by se nedalo naučit,ale musí to být v klidu,to je zásadní předpoklad

Ohodnoceno: 0x
 
Od: watta97*
Datum: 09.06.14 18:25

Na toho učitele se vyprdni žádný učený z nebe nespadl a když chce byt instruktorem autoškoly tak nemuže očekávat že to všem hnedka půjde od toho je to autoškola kdyby to všem hnedka šlo tak by žádná byt vůbec nemusela. Jízdy s instruktorem jsou od toho dobře se to naučit a s klidem nadávat vám může až potom komisař u zkoušek...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 21:11
avatar

Nevzdávat to. Žádný učený z nebe nespadl. U rozjíždění poslouchejte motor, naučí vás to, kdy už pustit spojku a stát jen na plynu. Tak je to i u řazení rychlostí. Na vše chce cvik. Do autoškoly chodíte, abyste se to naučila. Zaplatila jste, tak ať se učitel snaží vás to naučit. Kdyby nebylo žáků v autoškole, učitel bude bez práce. Až vás bude příště ponižovat, ozvěte se.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.