Konec platnosti omezení rychlosti

Od: Datum: 07.06.14 19:22 odpovědí: 23 změna: 09.06.14 21:37

Vážení,

rád bych se zeptal někoho zdejšího, kdo se dobře vyzná v dopravních předpisech.

Mám za to, že pokud jedu mimo obec (tedy rychlost 90) a najednou jsou stavební práce na silnici a je zde značka 30, že správně končí toto omezení až křižovatkou, další značkou, začátkem obce, apod.

Ve čtvrtek jsem měl závěrečnou zkoušku z autoškoly, na silnici mimo obec byla značka 30, jel jsem celou dobu - cca kilometr ( i tam kde nebylo po práci ani zmáínky) neustále 30 (řádná křižovatka, jiná značka, ... zde nebyla). Touto rychlostí. Ano, ostatní auta předjížděli, apod. Ale celou dobu jsem si myslel, že je to chyták a že pokud na to dupnu, že mě vyhodí. Ano, vyrazil mě, se slovy že nevím, že je v obci 90, a že jsem si měl konec omezení 30 domyslet, že nepaltí na celý usek. Jinak jsem žádné jiné problémy neměl. Upozorňuji, že mi nečiní problém jít znovu ke zkoušce, ale nehodlám z principu platit 600 za zkoušy a k tomu už alepsoň jednu jízdu navíc, tak je to nějakých 900. Myslím si, že mohl mě komisař vyzvat, že mám jet rychleji. Nicméně jdu do sporu. Myslíte si, že mám šanci uspět? PS. Nejde o žádné vydrbávání nebo neschopnost uznat chybu, ale mám takový názor, že když stát chce něco po mě, tak musím vše dodržet, vše zaplatit, ale dkyž je to naopak, tak je ze strany státu jen neschopnost.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: autoskolak
Datum: 07.06.14 19:23

Děkuji všem za cenné názory.

Od: autoskolak
Datum: 07.06.14 20:04

Já děkuji všem za rady, více méně jste mi všichni potvrdili mé myšlenky.

Datum: 07.06.14 19:48

už jsem se s podobným přístupem setkal. Podle mě jste zásadním způsobem nic neporušil, řidič však nesmí zdržovat provoz pomalou jízdou, a nevím jak to bylo zde. Komisaři jsou parchanti a za každé opakování jdou peníze magistrátu a jim pak prémie, je to klasické kzblití české korupční prostředí. Do sporu bych upřímně asi nešel. Chybu nikdy neuznají i kdyby byla nad slunce jasná.

doplněno 07.06.14 19:51:

vypadá to, že stavební práce nebyly řádně označené, obvykle bývá vyznačen úsek opravy nebo konec omezení rychlossti a podobně, ale nejsem dopravné expert, tak to berte rezervou.

doplněno 07.06.14 20:15:

myslím že hodnocení nebylo nutné, avšak děkuji. V Brně vím o vyhození za jízdu "bez chyb" jen se žák dovolil zařadit do levého pruhu ze dvou souběžných ve městě a dostal vyhazov od zkoušky, opakuji předpisy tím neporušil, ale pry se v autoškole traduje jízda jen v pravém p. a tak dotyčný musel znovu. podle mě to je buzerace, ale taky byznys.

Ohodnoceno: 2x

Od: karlos1
Datum: 07.06.14 19:55

Nevím jak mimo obec, ale na dálnici se smí snižovat snad max. o 30 km, tzn. nejdřív 100 pak 70 pak 40 apod. je to +/- 10km. Každopádně domyslet si je nesmysl, každopádně tam pochybyl i ten, co tam ty značky dával, by tam měl dát i konec dopravního omezení. Je paradox, že ústavní soud nedávno řekl něco podobného, že člověk, který jede v zastavěné oblasti si má domyslet, že je tam 50 a ne 90 i když tam nebyla značka obce aby se např. lidi, co přiletí letadlem do prahy nevymlouvali, že nevěděli, že maj jet 50, když od letiště nepotkali značku obec, že jo. Asi bych se zeptal instruktora v autoškole, jak to je.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.06.14 20:18

tohle je rozumná úvaha, technické podnímky pro označ. pracovních míst na komunikacím mimo obec jasně stanoví, že musí být 70 tka o kus dál 50 tka a o kus dál pracovní místo stavby s 30 tkou a za místem stavby v dostaečném odstupu značka konce omezení. Kdybytse to chtěl vidět, lze to v pondělí nafotit.

Od: au1
Datum: 07.06.14 19:58

jestli chceš papíry, tak sklop hlavu, zaplať výpalný, a běž na zkoušky znovu. jestli budeš klást odpor, tak si tě pěkně podaj komisaři mezi sebou, a ty papíry nedostaneš nikdy. je to jedna zk...á mafie dohromady s autoškolama, kde si samozřejmě zaplatíš další kondiční jízdy. s mladou takhle vyjebali taky, oficiální důvod - nedostatečně vyježděná :) jak by taky mohla, když dělala zrovna autoškolu, že :)

Datum: 07.06.14 20:21
Proto vřele doporučuji dělat autoskolu někde v malých obcích,kde je vše víc na očích a tyhle prasarny jim neprojdou...Kazda mimomestska autoškola je rada za každého klienta a podle toho se taky chová...samozřejmé jizdy ve městě,resp.hned po závěr.zkoušce soukr.kondiční ve městě kvůli vyjezdeni...
doplněno 07.06.14 20:38: ...jestli Brno nebo Praha,je to podobny-a vim ze svého okolí,ze to tak mládi(potomci naši generace) dělají a je klid...jediné negativum je CAS,jinak je to samozřejmé levnější zaverecky bez obstrukci apod...jde jen o to hledat a najít...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.06.14 20:29
To mate tezky,kdyz ste z brna,tak nepujdete delat autoskolu nekam do vidlakova 30km od mesta,kam budete pokazde dojizdet hodinu proste se to musi prekousnout,takhle to v tothle blbkove funguje.

Datum: 07.06.14 21:45

Jasně takhle to ti šmejdi vyžadují-být připosraný ještě předem a když přijde k lámání chleba,byť jsem v právu,stáhnout ocas mezi a nohy a ano máte pravdu šéfe ten černý čtvereček je bílá koule!Ne a ještě jednou en -žel většina z nás čechů to tak děla a tady je výsledek-jedete dle předpisu a zkoušku jste neudělal-ZAPLAŤTE novou o nic nejde jen o vyjebávání s lidma a bezpracný výdělek!

Asi bych mu za toto pěkně zavařil.omezena rychlost musí být značena jak na začátku úseku tak i na konce bez jeho ohledu jestli jde o 30 m nebo 5km!

doplněno 07.06.14 21:50:

No ještě postřeh- na mně začal řvát že mi to trvá než se rozjedu-poslal jsem ho do háje,že řídím Já a tím pádem jsem tam šéf a on bude čekat třeba půl hodiny než si auto přizpůsobím sobě! No a co myslíte? Zkouška na plný počet,ani babuša neřekl a to byl ještě ne obyč. zkuš.komisař jako dnes, ale policajt z dopravky a myslím že tehdy dělal současně i zástupce ředitele? či vedoucího dopr.obioru policie na okrese!a docela vysoká šajba.

Datum: 07.06.14 20:27
Holt to clovek musi zkusit znovu. Kdyz neco nevim nebo si nejsem jist, tak mam hubu a zeptam se ne? :D vsak mi hlavu neutrhnou. Kdyz sem ja delal zaverecku pred trema mesicema.. v praze, tak sem jel asi 10 minut - na pumpu a zpatky.. celkove asi 2 kilometry.. mozna 3 kilometry. Tak mu muj styl jizdy stacil a jeste sem dostal vynadano ze jezdim na cerno, protoze jsem vyjezdeny, coz nebyla pravda a jezdil jsem jen v autoskole. Takze asi fakt zalezi na tom, na koho narazite a jak se ten dotycny vyspal.. nema cenu se snim hadat

Datum: 07.06.14 20:56

Do sporu bych nešel. Pokud se to nemedializuje, nelze ničeho dosáhnout. Předpokládám, že z jízdy neexistuje kamerový záznam, takže to bude tvrzení proti tvrzení. Komisař si může vymyslet cokoliv. Btw. osobně jsem nikdy neměl v autoškole problém a to jsem ji dělal celkem 3x -fechtl, motorka+auto, náklaďák. Osobně si myslím, že člověk by měl jít do autoškoly až zná dokonale vyhlášku a je už trochu vyježděný. A nedělat hned auto, je lepší začít motorkou. Potom nedělá na jízdě hloupé chyby, neřídí zbrkle a komisař ho prostě nemá na co vyhodit :)

Datum: 08.06.14 11:53

tak to si opravdu nemyslim.. motorka je podle mě složitější na ovládání než auto.. a právě když je člověk vyježděný tak se muže věnovat plně pilování ovládání motorky a ne ještě řešit předpisy.. mě to tak aspon přišlo.. musí se dávat bacha at se s tim nevybulí, nejede to vždy kam člověk chce ještě díky druhým řídítkám, musí dávat pozor na štěrk, pozor at ho někdo nepřehlídne, opatrně do zatáček.. to v autě neřeším..

Datum: 07.06.14 22:22

Tady je zase přizdisráčů, sklopit hlavu a dělat zkoušku znova. Jak domyslet? Co to kur.a je? Jaké domejšlení? Snad je to přesně stanoveno, ne? Se s toho asi zblázním tyjo. Jdi do sporu a chtěj si přesně nechat vysvětlit, kde se domnívají, že jsi udělal chybu. Značka omezení rychlosti končí značkou začátku/konce obce, křižovatkou, koncem všech zákazů, nebo jinou značkou omezující rychlost.

Datum: 08.06.14 00:41

k umění žít patří i schopnost rozpoznat situace, kdy mám možnost s tím něco udělat, nebo z toho udělám pro sebe ještě horší situaci. vždy platí, že na každou svini se vaří voda, ale ne vždy než se dovaří, vám to v něčem pomůže.

Datum: 08.06.14 05:06

Třeba už pan komisař prosazuje nový trend- jezdit podle toho,jak si kdo domyslí a ne podle dopravních značek.Pokud to bylo skuteně tak,šel bych do sporu.Každý si dovolí jen to,co je mu dovolí druzí. Ale nejdříve si úsek znovu projet se zkušeným řidičem.

Ohodnoceno: 3x

Od: jio
Datum: 08.06.14 13:07

Abych byl upřímný, nepochopil jsem dotaz!

Datum: 08.06.14 20:22

Co jste na něm nepochopil *sok*? Prostě značka "omezená rychlost" (kvůli stavbě), za stavbou chybí značka "konec omezení rychlosti" (která tam 100% patří). Tazatel za stavbou nezrychlil (což je správně, když tam nebyla ani značka, ani třeba křižovatka) a vyhodili ho proto od zkoušky. Podle mě buď šikana, nebo instruktor nepatří za volant.

doplněno 08.06.14 20:26:

Bohužel, takhle označených - neoznačených staveb na silnici je dneska většina.

Od: buss®
Datum: 08.06.14 23:05

Taxi vyber, buď se šprajcnesš a budeš riskovat, že se pomstí, nebo dělat znovu a až pak s řidičákem v kapse si stěžovat, Ale valil bych hned tehdy na místo a vyfotil to. Ano, bylo to špatně označené, nebo značka jak bývá zvykem od nějakého dobráka v příkopu. Předpokládám, že neoznačit by si nedovolili.

Od: asd*
Datum: 09.06.14 10:57

Neoznačený konec omezení je vidět často, a pak to omezení platí až k ukončení = ke křižovatce, ceduli obec nebo ceduli konec omezení. Žádné domůšlení neplatí = komisař tě poškodil. Chtěj důvod neuznání jízdy písemně a odvolej se. Ovšem můžou tě potopit, např. komisař může tvrdit že jsi někde zrychlil nad 30 a dá ti to písemně jako důvod neuznání.

Další jízdu si můžeš nahrát, pak bys důkaz měl a už by tě takhle potopit nemohli. Kameru do auta tak, aby zabírala výhled dopředu a tachometr. Jsi přímý účastník = zkoušku nahrát můžeš i bez jejich souhlasu.

Datum: 09.06.14 11:18

Všichni Vám dáváme za pravdu, že jste nic neporušil. Ale co udělat, to si musíte rozhodnout sám.

Datum: 09.06.14 18:33

Z toho si nic nedělej to nemá cenu když tě komisař bude chtět vyhodit tak tě vyhodí ale pokud nebyla značka konec všech zákazu nebo aspon konec 30km/h ani křižovatka ani začátek obce měl jste se bránit. Ne se snim hádat jen dodat že tam nikde nic nebylo a třeba by jste to obhájil a pokud ne tak by vám měl říct kde jste udělal chybu. Kamarad takhle jel zavěrečky z traktorem zastavil na přechodě chodci kderý byl tak 1m od přechodu a hodlal ho přejít tak zastavil a komisař mu řekl jestli je jasnovidec že věděl že chce přejít a jen za toto ho vyhodil.

Datum: 09.06.14 19:56

Vzhledem k faktu,že osazování značek při pracech na silnici provádí obyčejně nějaká lopata,která nemá o provozu ani základní vědomosti,obyčejně tyto třicítky ignoruji.Protože,jak reagovat na značku,která byla na místě evidentně zapomenuta a na místě "pracoviště" se už týden nic neděje.

Datum: 09.06.14 21:37

To Jiří tady ale nejde o to kdo to dělá zda-li lopata,či ten kdo to má dělat,zda-li ty jako vyježděný pojedeš dle značky,ale o to že on jel dle předpisů 30 a díky tomu neudělal závětečnou zkoušku v AŠ!

JInak Ono lopata nevím sice co děláš,ším se živíš lae představ si co by bylo pkd by ony lopaty nebyly,! Jinak značky nemá navíc osazovat ona lopata co ani neví jaká se má dát ale má je rozmistovat odborná firma podle stavebního povolení atd!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.