Jak vyčerpat nádrž u skútru?

Od: Datum: 03.08.14 21:01 odpovědí: 4 změna: 04.08.14 10:01

Ahoj mám skútr Jmstar sport 50ccm ale omylem sem nalil do nádrže naftu místo benzínu. Chtěl bych poprosit o radu jak vyčerpat tu naftu. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.14 21:03

Asi nejlepší sundat hadičku z karburátoru a naftu vypustit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dandis
Datum: 03.08.14 21:12

Dobře zítra zkusím :)

Datum: 03.08.14 22:18

Nebo použij tenkou hadičku (tak 6-8mm vnitřní průměr - menší poteče dlouho, ale taky se dá) tak 2m, zasuň až na dno nádrže nalévacím hrdlem a druhý konec dej až skoro na zem. Sehni se a nacucni obsah nádrže (stačí aby nateklo přes horní ohyb několik cm dolů - tedy ne až do huby a proto se hodí hadičky čiré - třeba z Hornbachu mají velký výběr těchto hadiček na palivo a oleje).

Pak už to poteče samo dokud nepůjde tou ponořenou hadicí vzduch.

Nafta je vpodstatě olej, tak bacha, že na zámkovce dělá fleky a oprší to zadlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 04.08.14 10:01
avatar

Skútry mívaji podtlakový ventil který je napojen na sání karburátoru, obyčejně na sací m hrdle. Takže to chce odpojit přívod u karburátoru pod něj dát nějakou nádobu, opojit hadičku podtlaku a pusou z ni nasát a benzin začně téct. Držet dlouho nasáte je nepohodlné, takže když je v nádrži více benzinu a nechce se mi čekat, pořádně nasaji, hadičku zlomím a omotám pevně drátem, podtlak v ni zůstane a benzín/nafta poteče. Obyčejně sundávám tedy hadici na vypouštění přímo z nádrže, páč ke karburátoru bývá krátká, tak připojím delší abych se nemusel pracně strefovat do sběrné nádoby.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.