Vysavač do auta

Od: Datum: 04.06.14 21:01 odpovědí: 5 změna: 05.06.14 17:58

Prosím o doporučení na výkonný vysavač na vysávání interiéru auta, tak aby prach neletěl z vysavačw ven = s filtrem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.14 21:18

Pracuji v truhlárnách, takže si do auta natahám poměrně dost nepořádku a často tedy vnitřek luxuji. Používám k tomu 30 let starou ETU, výkonná je dostatečně, má škvírocuc, kartáčovou hubici (ideální na zaprášenou palubku a pod) a má klasický látkový pytlík, takže po akci vypráším do popelnice a je připraveno na příště.

Pokud jste však myslel / a vysavač na 12V z palubní sítě auta - tak ten výkonný nikdy nebude. Ani nemůže být, stačí porovnání příkonů - Eta má 1500W, zatímco zapalovač v autě, který tyto šidítka napájí je jištěn 15A pojistkou. Takže i kdyby výrobce šel na max povoleného proudu, tak motor vysavače může mít 180W - trošku nepoměr, co? Navíc se často používají modelářské motory - tzv. plechovky - jsou levné, točí se -ale jakožto pohon vysavače nic extra. Rovněž turbína (spíše turbínka) bývá plastové ,,cosi´´ - každopádně je jen jednostupňová, takže podtlak taky nic moc.

Prostě a jednoduše - nelépe poslouží klasický vysavač, v nouzi vysavač u pumpy - ale je škoda vyhazovat prachy za ,,jakobyvysavač´´ na 12V...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.06.14 21:21

U kyždého vysavače něco málo vyletí ven,záleží jen na kvalitě filtrů!

Ale výkonný do auta asi neexistuje-teda myslím tím vysavač na palubní síť 12V!Osobně jsem zanevřel i na vysavače u čerpaček,teda od doby co jsem vyzkoušel nejprve aku od Bosche 2in1,ale ani ten není to pravé ořechové,nakkonec jsem vyzkoušel styrší doma vyřazený s hepa filtrem- a super,to co ty dva nevzali (myslí aku a od čerpaček ),tak tento v pohodě,ale na vyluxovýní auta a kufru jsem 2x čistil ftr!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.06.14 17:06

No já používám z lidlu na 12V asi za 300 kč. Žádná sláva, ale jelikož v autě dost jím, tak to drobky atp. vezme bez problémů, i nějaký ten prach to zachytí, ale velký úklid dělám vždycky na chatě s normálním domácím podlahovým vysavačem.

Datum: 05.06.14 17:24

Já na vysávání auta mám v garáži starší vysavač Zelmer Cobra (1800W), auto vysávám venku, nechal jsem v něm akorát textilní sáček, filtry šly všechny do háje. Co z něho jde ven neřeším (je to venku), ale bez těch filtrů to má tah jak sviňa a vysaju tím všechno :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.06.14 17:58

Zabýváme se čištěním koberců i interiérů vozidel.Používáme mokré čištění vysavačem Kärcher.Tato technika lze vypůjčit,nebo přivézt auto do firmy.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.