ČKP - 25.tisíc pokuta

Od: Datum: 07.07.14 15:29 odpovědí: 7 změna: 08.08.14 14:32

Dobrý den. Dnes mi přišel dopis od ČKP, že mám zaplatit pokutu 25tis kč za pojištění auta, kterého jsem kdysi prodal. Volal jsem tm okamžitě, že jsem vozidlo prodal, v uvedenou dobu už jsem nebyl vlastníkem a že jim klidně pošlu kupní smlouvu. Oni mi ale řekli, že je to nezajímá, že vozidlo bylo nepojištěné a stále přihlášené na mě. Dotyčnému jsem dal plnou moc, ale on to na sebe nepřepsal a ani nepojistil... Známí mi řekl, že se mám obrátit sem, a požádat o radu, prý se tu to už řešilo. Platit se mi to teda nechce, ale pokud něco nevymyslím, asi budu muset, vyhrožovaly exekucemi atd. :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lmgify
Datum: 07.07.14 15:34

Lidi tady radili, ze pojisteni se plati z "prihlaseneho auta, ktere je provozovano". Takze jejich rada znela napsat jim, ze jsi vozidlo neprovozoval, protoze jsi ho uz nevlastnil a tim by to melo z jejich strany skoncit. Jenze u tech svini z ČKP si jeden nemuze byt nikdy byt jisty. Pockej, co ti reknou na ten dopis.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dd
Datum: 07.07.14 16:26

To nepomůže.Z vlastní zkušenosti vím,že jedině zabere poslat jim mailem kopii kupní smlouvy.Tam je jasně napsáno,od kdy nejste majitel.Pak ti mizerové budou mít jasný důkaz,kde mají vymáhat liz.A nasměrujete je jinam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.14 17:30
avatar

Jak jednoduché.Po telefonu se s nima nebavit a písemně poštou nebo lépe vložit přímo na jejich stránkých (v odkaze!) a v zákonné lhůtě doložit neprovozování vozidla z důvodu prodeje.Tu Kupní jim NEPOSÍLAT,jen kopii ! Tím byste přišel o doklad který jako jediný dokládá že nejste majitel!

Odkaz : https://www.poradte.cz/auto-m…o/10460-jak-neplatit-ckp.html

doplněno 07.07.14 18:30:

To Repkin-nezapoměn ,že je to dokument od CPK,který jim má zajisti ještě větší vymahatelnost ! CKP nejde o to poradit lidem jak neplatit ale vymoci z nich co nejvíce! A kdo se neumí bránit,tak zacvaká!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.14 18:37
avatar

Jaromíre, jak jednoduché. Přečtěte si dopis, který jste dostal. na druhé straně máte poučení, jak vkládat příspvky do případu on line.

1) Oskenujete kupní smlouvu.

2) Vyplníte on line formulář, vložíte oskenovanou kupní smlouvu, klidně můžete přihodit svědectví dvou osob, , vše vložíte do případu, pak 1x za týden budete kontrolovat stav případu, pokud tam bude že čeká na ověření, zašlete urgenci. Pokud budeet postupovat dle tohoto návrhu musí to skočit jako desítky podobných, ukončení případu.

Věříte?

Jako zde, jiný pojistný...a mnoho jiných..

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 08.08.14 14:13
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.14 14:32

prostě jim tam nascanujte tu kupní smlouvu, vyplňte tu jejich přiblblou tabulku a hotovo..

Nejedná se o POKUTU ale PŘÍSPĚVEK!

Pokud to budete platit (PŘISPÍVAT), tak přispějte i mě! Stačí mi 5000,-- Kč.. Jinak na vás pošlu exekutora nebo vás dám k soudu! BU BU BU :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.