Opel Astra - Prošlápnutý spojkový pedál

Od: Datum: 04.06.14 09:07 odpovědí: 6 změna: 04.06.14 23:29

Zdravím, při jízdě autě a následném prudčím řazením mi zůstal spojkový pedál "přitlačen k zemi". Spojka poté při jízdě nefungovala a nezabírala vůbec. Domů jsem dojel přes kvalt, při surovém naražení jedničky.

Chci se zeptat, zda máte někdo takovou obdobnou zkušenost a co to podle vás eventuálně může být za problém + na jak vysokou cenovou relaci se mám v servisu připravit?

(model auta: Opel Astra r. 2001 +/-)

Díky za případné rady a odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.14 09:22

Myslím, že prasklé lanko spojky.

Ohodnoceno: 1x

Od: cuca®
Datum: 04.06.14 09:43

U citroena berlingo se mi to stavalo, propadl pedál, pak to slo vrátit, po nekolika tydnech konec.

Praskle spojkove lanko.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.06.14 09:49
Astrous by mel MIT ještě mechaniku,čili lanko,a podle toho ze zůstal pedál dole a spojka je nesepnuta,viděl bych problém u pedálu spojky uvnitř...pružina Paky převodovky(tu kterou sešlápnutím pedálu prekonavate) stržené(utržené) lanko jednoduše "odtáhla"...prvně začnete tam,lanko stoji par stovek nové a výměna deset dvacet minut(podle přístupu)...no a pokud bude lanko o.k. tak trada rozborka prevodovky od motoru-a komplet-lamela pritlacak(jeho smrt se projeví podobným proslapnutim do prázdna) a ložisko...to už je trošku dražší sranda,tak okolo trojky set+prace na dvě hodinky...

Datum: 04.06.14 13:49
Bude to asi lanko ,astru mame doma rv. 1997 a když zalítnul pedal do podlahy tak to bylo lanko.

Datum: 04.06.14 18:19

ted nevim jak astra ale vectra už lanko nemá spojka tam je ovládana hydraulicky takže bych koukl co tam je

jinak pokud je tam lanko a bude o.k. tak mi napad prošláplej přítlačák ale to by asi rachtalo

Od: warpx*
Datum: 04.06.14 23:29

Díky všem za informace, sám doufám, že to bude jen lankem...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.