Co mi může udělat policie

Od: Datum: 03.06.14 22:41 odpovědí: 14 změna: 04.06.14 15:37

Zdravím, mám auto je na mě odhlášené a má střihnutý malý techničák a nechci si jej z důvodu vysoké ekodaňe přihlašovat na sebe vozím sebou velký techničák i malý a kupní smlouvu hrozí nějaká sankce nebo pokuta od policie když mě zastaví? když jim předložim maly i velký techničák zelenou kartu a kupní smlouvu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 03.06.14 22:49

Pane řidiči, TP a KS nechte doma, tam patří hluboko do šuplíku, vy jste povinen mít při řízení u sebe to, co je uvedeno v § 6/8.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladislav*
Datum: 03.06.14 22:52

Co mi teda může udělat policie za to že mám přestřižený malý techničák?

Od: buss®
Datum: 04.06.14 08:18

Změna na registru se má provést do 10 dnů, jak se v 56tce dočtete, je za neprovedení stanoven postih?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adolf
Datum: 04.06.14 10:05

Oznámí Vás za přestupek, že jste si v zákonem stanovené lhůtě (jak je zde již uvedeno) laicky řečeno nepřehlásil auto na sebe. Každopádně úřad to řešit nebude v případě, že k tomu nepojedete opilý, se zákazem řízení nebo nezpůsobíte dopravní nehodu. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 10:59
avatar

Za jaký přestupek oznámí? Za přestupek co udělal úředník? Ustřižený či procvaklý ORV nemá oporu v zákoně!Píši tu již dole!Osobně pkd by mi při odhlašování střihli ORV tak jim to hodím na hlavu a chci řádné ORV,se jménem na nejž odhlašuji! Jinak je problém úředníka,jestli porušuje předpisy tím hůř nemá tam potom co dělat!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betaraybill*
Datum: 03.06.14 22:50

Spíše ne, ale záleží na jakou ku*vu narazíš. Nynější auto mám taky v polopřevodu (i dříve jsem měl) a jediné co bylo tak prudili, ale jinak nic. Ale pozor během příštího roku by měla být změna a auta v polopřevodu by měla skončit. Nevím teda jestli v tom našem bordelstáně není zase nějaká změna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladislav*
Datum: 03.06.14 22:59

Díky

Od: stonek*
Datum: 03.06.14 23:04

Myslím si,že Vy můžete ks klidně založit doma, jezdit a čekat. Případný problém totiž přijde z druhé strany, od maitele - zeptají se ho proč je na něj registrované auto v "polopřevodu", ten patrně pokrčí rameny a ukáže kupní smlouvu kde budete uveden Vy jako kupuící, pochybju že se bude zmiňovat komukoli o dohodě s Vámi auto nepřevádět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.14 23:08

Takže rada na Vaši otázku:

Můžete dostat blokovou pokutu do 2000,-- kč. Bez bodu, popř. správní řízení, jelikož jste vozidlo v zákonné lhůtě nepřihlásil.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: betaraybill*
Datum: 03.06.14 23:23

Osobně jsem se s tím zatím ještě nepotkal. Maximálně to bububu a jinak v pohodě. Mám už asi 4 auto provozované v polopřevodu a běžně jsem tak jezdil. Nemám samozřejmě 4 auta vždy jsem je prodal a koupil jiné. Proč? Protože kupuju plečky na doježdění a následně je prodávám spíše na ND

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladislav*
Datum: 04.06.14 00:26

A co ste teda všechno předkládal při silniční kontrole ať vím co bych teda měl vozit sebou?

Datum: 04.06.14 09:03
avatar

Máte to nahoře!Při silniční kontrole se ppředkládá : ORV (postaru malý techničák nebo OTP) zelená karta a osobní doklady-ŘP popř ještě OP. Nic víc a níc míň!

Odstřžení rohu či štípnutí nemá oporu v zákoně a svým způsobem je trestné,dalo by se to brát jako poškozování úředního dokladu!A pokud to úředník takto "ošetřil" tak si neplní povinnosti jak má! Nebot při odhlášení se oddebírá ORV se jménem prodejce-odhlašujícího a má povinnost vydat nové ORV na jméno kupujícího!Nijak jinak!

Pokud se kupující dohodl s prodávajícím,že nemusí přihlašovat,tak nevím proč potom jde a odhlašuje!Osobně jsem toto řešil dovětkem v KS se stanovením podmínek za jakých bude kupec provozovat (Provádění STK a hlavně uzavření PR!) a neodhlašoval jsem v registru!PS při problému s neplacením stačilo toto pojištovně!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 06:40

jestli máte střihlý nebo štíplý malý tp a zastaví vás kontrola tak ted nevím jaká je lhuta 10 nebo 14dní takhle jezdit mužete a jaký je za to potom postih to nevím,proto když nechcete platit eko stačí koupit auto se zaplacenou eko,eko se platí jen jednou a plno starších aut už eko zaplacené má pak je druhá možnost koupit od někoho starší auto s nezaplacenou eko ale tam je poteba se s prodávajícím domluvit že nebude trvat na přepisu tím pádem vám nikdo malý tp nepoškodí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 15:37
avatar

Ladislave, pokud je na Vás vozidlo odhlášené, tak započal právní akt, zápis změny vlastníka. (polopřevod). Tento začátek musí být do 10 dnů, tak jak stanoví zákon 56/2001. Jste zapsán v techničáku na položce vozidlo převedeno odhlášeno na:

Takže je splněna podmínky oznámit změnu vlastníka. Již nikde není v zákoně uveděno, že se musíte do X dní dostavit na úřad a dokončit započatý právní akt.

Kdo se mnou povede polemiku?

Takže k řízení musíte mít osvědčení, řidičák, zelenou kartu a další drobnosti, dle druhu vozidla a věku řidiče..

Máte ve velkém techničáku na zadní straně v poznámkách, že vy osvědčení o technickém průkazu mělo datové omezení?

Co dále není jasné?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.