Prodané, ale neodhlášené auto

Od: Datum: 03.06.14 12:33 odpovědí: 13 změna: 05.06.14 16:30

Dobrý den,

před pěti měsíci jsem prodala auto a jelikož nový majitel bydlí 300 km daleko, dala jsem mu plnou moc k odhlášení vozidla, aby si ho mohl následně přepsat na sebe. Dnes mi přišla pokuta, nový majitel auto nepřihlásil. Já teď nemám velký techničák, mám pouze kupní smlouvu. Dá se nějakým způsobem auto odhlásit bez velkého TP? Poradí mi prosím někdo, jak mám postupovat?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.14 12:38

je krásné, že jste novému majiteli dala plnou moc k přepsání, ale odhlásit vozidlo se musí na nového majitele na vašem městském úřadě! tudíž by nový majitel musel jet zpět do místa vašeho bydliště a vozidlo zde na základě plné moci odhlásit!

Bez velkého tp odhlásit nelze! Leda, že byste zašla na odbor dopravy, zde uvedla, že jste velký TP ztratila a oni vám vystaví nový. Následně jej odhlásíte na nového majitele a zašlete mu tp.

Ohodnoceno: 0x

Od: shticzka
Datum: 03.06.14 13:14

Když jsem auto prodávala, bylo to opravdu ve spěchu, ze dne den. Nevěděla jsem jak přesně to odlášení/přihlášení probíhá, veděla jsem, že když jsem auto kupovala, měla jsem také nějakou plnou moc ... k nečemu. A jelikož mě slečna kupující ubezpečila, že se to takhle dělá, tak jsem nad tím nepřemýšlela. Teď už vím, že to byla zásadní chyba, ale už s tím nic nenadělám. Slečna to zřejmě chtěla dostat do tohoto stavu, kdy může vesele jezdit a já budu platit pokuty.
Teď to auto potřebuji nějak odhlásit, a pokud možno neplatit pokutu. Takže děkuji za radu

Datum: 03.06.14 12:44

na pokutu od PČR reagujte zasláním fotokopie kupní smlouvy(již nejste majitelem vozidla tudíž za něj nemůžete nést jakoukoli odpovědnost) a co se odhlášení týče-ano lze,zajděte na svůj místně příslušný dopr.úřad,nechte si vystavit duplikáty TP a ORV(malý techničák) a hned v tomtéž kroce odhlašte na kupujícího-je to samozřejmě zpoplatněno(jako v čechách všechna činnost úředníků na žádost občana,to že se "náklady" hradí duplicitně ještě z rozpočtů ministerstev ponechme stranou) 100,- a 100,- za oba doklady,no a pak takhle odhášené pošlete poštou kupci...

doplněno 03.06.14 15:48:

diesel-ano není již právně majitelem,ale ve vztahu k registru je oprávněnou osobou(paradoxně narozdíl od majitele)-to je prostě v reálu důsledek "funkční" legislativní praxe v ČR..

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.06.14 14:51

To Ale nemůže,již není majitelem!

doplněno 03.06.14 16:34:

To Erik-přiznám tak dalece do toho nevidím,ale ono je to šumák .Pkd by chtěla tkto něco zněnit,trvale vyřadit z evidence ... tak by se mohl kupující ohradit ,ale v tomto případě by si asi mohl stěžovat tak na lamprárnu!?Já osobně bych se na něj z vysoka ... a šel to udělat jak píšeš!

doplněno 03.06.14 18:37:

To Buss a proč modlit aby platil PR? To je totéž jako pokuta-doloží že není majitel!

Od: asd*
Datum: 05.06.14 10:33

To Buss a proč modlit aby platil PR? To je totéž jako pokuta-doloží že není majitel!

- Poplatku ČKP se vyhne díky KS - doloží že není majitel. Ale můžou ho udat že změnu majitele (odhlášku) neohlásil do 10 dnů. Pokuta až 20 tisíc (jestli si dobře pamatuju)

Od: buss®
Datum: 03.06.14 15:07

Proč jste se neptala před tím? Měli jste transakci provést v úřední den. Při změně je třeba předložit TP, ten jste si měla ponechat. Ať vám ho kupec pošle zpět. Auto už není vaše, to oznamte tomu, kdo pokutu uložil. A modlit se, že hradí pojistku.

Datum: 03.06.14 17:34

K dobré odpovědi od Erikcha ještě doplním, že je třeba informovat kupce, že jí zneplatníte doklady, pokud do 3 dnů neudělá změnu vlastníka. Pak dojdete na úřad, (nesmíte jim sdělit, že techničáky má kupec, páč jinak Vám neudělají duplikáty) a necháte si udělat duplikáty...ale to již popsal Erikch.

Pokud jste nepochopla přesný postup, musíte se ještě zeptat. a nesmíte se zlobit na ty, co neporadí, jen nadávají, že jste měla dělat to a to..

Od: buss®
Datum: 03.06.14 18:47

No byl bych zvědavý, kdyby se pak kupec šprajcl., když má v ruce originál a PM.

Datum: 03.06.14 18:50

na co byste byl zvědavý?

jak to dopadne? Záleží kdo a co mu (ne)poradí.

Od: asd*
Datum: 05.06.14 10:38

Co by, v Kocourkově by se děly věci... Osobně bych anhlásil ztrátu, udělal duplikáty a odhlásil. Sice byl zplnomocněný, ale neudělal to. Plná moc neznamená přenesení povinnosti odhlášky na nového vlastníka do 10 dnů, tu má pořád původní vlastník a případná sankce by šla za ním...

Datum: 05.06.14 15:21

To Asd-všude s e píše o povinnosti ale talé všude píší že za toto není stanoven postih tak nevím jaká pokuta.Ale jinak ,klidně at za to sekají třeba ruce! Pak by se tu takové dotazy nepsali a každý by si povnnost splnil ihned při prodej a ne až dostane "nějakou "obsílku! (Čkp,PČR? MP? úřad?)

Datum: 05.06.14 15:50

Máte na tu slečnu určitě telefon! Tak jí zavolejte, že Vám musí okamžitě poslat TP a osvědčení o registraci vozidla (tzv. malý TP), abyste mohla auto odhlásit a že jí tyto doklady obratem pošlete zpět, aby ona mohla auto přihlásit na sebe. Také jí sdělte, že pokud do 2 dnů tyto doklady neobdržíte, tak ji udáte na Policii ČR a že bude platit vysokou pokutu. Možná se zalekne a doklady pošle :))

Když by doklady neposlala, tak to udělejte jak radí předchozí rádci, jděte na magistrát (neříkejte, že jste auto prodala) a zažádejte o duplikáty jak TP, tak osvědčení o reg. Pak tam jděte druhý den, předložte ty duplikáty a kupní smlouvu a odhlašte auto na tu slečnu. Nic jí však neposílejte, ať se smaží ve vlastní šťávě, když je taková. Vy už budete z obliga a všechny povinnosti k autu už bude mít ona!

doplněno 05.06.14 15:53:

Ještě nám zde prosím napište, za co Vám přišla ta pokuta? Jak se úřady dozvěděly, že jste auto prodala?

Datum: 05.06.14 16:30
aloisb-oni to pravé nevědí ze tazatelka auto prodala,proto ji obtěžují s pokutou...a jinak praktiky. nátlaku trošku zavaneji dobou nedávno minulou...štaci jedna SMS ze auto tak jako tak odhlasi,s tím,ze pokud pošle kupující doklady dostane je obratem poštou zpet-kdyz. neposlední udělá dupikaty a stejné odhlasi,jen už s tím posilanim nebude tak chvatat,tím v kompenzuje ten poplatek 200,- za oba doklady...tím se stanou původní doklady neplatnymi a je na kupujícím jak se zachová...a věřte ze takhle nastavené je kupující velmi rad pošle...a žádné vyhrožování pokutami apod...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.