Koupě starší hlavy motoru

Od: Datum: 03.06.14 09:58 odpovědí: 2 změna: 03.06.14 10:21

Dobrý den,odešla mi hlava motoru,benzín.Koupím nějakou starší.Jak ji zkontrolovat při koupi?Jasné je,že nejlpeší je asi natlakovat,jestli neteče.Ale to na místě nepůjde.Jaký třeba může být rozdíl ventilů v hloubce?Když se změří hloubkoměrem?Myslím tím jestli třeba některý není zatlučený do sedla.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: betaraybill*
Datum: 03.06.14 10:12

Do prostoru ventilů nalít benzín a sledovat jestli proteče. Stejně ale neodhalíte vlasovou trhlinu někde jinde. Hlavně ji pořádně prohlédnout (čistou)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.06.14 10:21

záleží od koho a v jakém stavu jí kupujete-samozřejmostí od prodejce by měla být záruka,tzn,že máte třeba týden(podle dohody) záruku na to,abyste jí mohl namontovat a odzkoušet...je to podobné jako když kupujete chladič,startér,altík atd.-na místě vymontovaný taky neodzkoušíte a pohledem zjistíte "prd"...Proto bez záruky prodejcem bych takovou věc ani nekupoval...Pohledově bohužel člověk fakt nic nezjistí(zde i desetina mm zaoblení,zakřivení je velký problém a to nemáte šanci okem zjistit)-trvat na záruce-to je jediný možný preventivní postup...Prodával jsem už takhle pár hlav a automaticky(ačkoliv já jsem věděl na 100% že jsou vpořádku,kupující to samozřejmě vědět nemůže) dávám zárukumin.týden-kupující jsem vzal i k sobě domů(na kafe-většinou přijeli někde z větší dálky),i to si myslím budí seriozní dojem...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.