Bude to mít následky?

Od: Datum: 02.06.14 22:25 odpovědí: 8 změna: 03.06.14 08:30

Zdravím,

nerad jsem to udělal ale dnes jsem se dozvěděl jednu informací a kvůli ní jsem musel studený motor točit kolem 3800 - 4200 otáček vždy tak 2s do přeřazení.

Myslíte si, že to může mít nějaké následky?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.14 22:26

Pkd je to výjímečně tak ne,ale pořád to dělat tak ti motor nebude děkovat!

Ohodnoceno: 0x

Od: entropic
Datum: 02.06.14 22:27

Stalo se mi to, že jsem byl nucen takto jet asi 2x ještě celkem v intervalu tak 2-3 týdny.

Datum: 02.06.14 22:29

Pro jednou to motor vydrží. Spíš by mě zajímalo, proč jsi to musel udělat, to by mě opravdu zajímalo.

Datum: 02.06.14 22:36

Osobní záležitost. A co by se při častějším takovémto zacházení mohlo stát?

Datum: 02.06.14 22:44

Pokud šlo o Karosu, tak je již po smrti, jelikož motor LIAZ ML 635 má maximum 2500 otáček za minutu. Chápu, že určité údaje podléhají utajení, ale věřím, že i Vy cítíte, že je rozdíl, jestli na tyto otáčky vytočíte diesela, nebo motor z mašiny, která umí třeba 11.000 ot min. Stejně tak je pro mě tajemstvím ,,určitá informace´´ nutící Vás týrat studený motor, který je nedostatečně mazaný v otáčkách...

Datum: 02.06.14 22:47

Omlouvám se jedná se o Škoda Octavia 1.8T

Datum: 02.06.14 23:30
Tak pokud takhle budete trápit "jednaosmtéčkovou" Oktávku,tak počítejte s tím,že turbo trpí víc než studené turbo :( ale otáčky 4200 nepovažuji za extrémní vytáčení motoru. Každopádně to nedělejte a nechte ho příště hezky prohřát a až pak sprintujte. Pokud se k tomu motoru budete chovat hezky a točit ho,klidně do extrému,ale až pěkně prohřátý,vydrží Vám ještě hodně dlouho. Ten můj má skoro čtvrt miliónu a šlape jako hodinky. Mění se na celém autě jen náplně a rozvody a brzdy!

Od: fik
Datum: 03.06.14 08:30

Za jednou se nic nestane,ale dělat to pořád,motor půjde brzo do kytek.jde hlavně o to,že když je studený,nemaže se na 100%

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.