Odstup od kupní smlouvy

Od: Datum: 02.06.14 14:41 odpovědí: 9 změna: 02.06.14 17:12

Dobrý den ...prosím jak vyřešit :

Kupní smlouva na ojetou motorku obsahuje že prodejce si není vědom žádné skryté závady a kupující že si je vědom toho co kupuje.

Nicméně starší motorka = spousty skrytých vad o kterých kupující ani prodávající nemusí mít ponětí.

Inzerát na motorku byl vystaven se svou hodnotou dannou od prodávajícího ...s kupujícím se na místě domluvili na slevě ( cca 20%) - proběhl prodej a smlouva podepsaná.

Kupujícímu se po 7 dnech nelíbí stav motorky ... chce odstup od smlouvy.

Je to možné?

Děkuji předem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.14 14:47
avatar

Možné je vše,ale to že se mu nelíbí stav? To je asi jeho...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lejla*
Datum: 02.06.14 15:29

bylo zapoměno na to že kupující se byl 1x na motorku a její stav podívat ...a na 2.návštěvě si ji vzal.

Datum: 02.06.14 15:35
avatar

Odstoupid od smlouvy bych pochopila a měl by nárok, kdyby se na motorce objevila nějaká skrytá vada, která už tam byla prokazatelně při koupi motorky. Takhle bych se bála, kdo ví co za těch 7 dnů provedl s motorkou nový majitel.. Měl by reklamovat vadu - ne "nelíbí se stav motorky"

Ohodnoceno: 1x
 
Od: klobaska*
Datum: 02.06.14 15:38

Škoda, že jste nenapsal do smlouvy: "Kupující si důkladně prohlédl prodávaný předmět, seznámil se s jeho stavem a souhlasí s tím, že vzhledem ke stáří prodávaného předmětu, nebude uplatňovat jakoukoliv pozdější reklamaci."
Budete-li kupujícímu vracet kupní částku, důkladně si prohlédněte prodávaný předmět, jestli je ve stavu, jaký jste mu ho prodal...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym0
Datum: 02.06.14 16:08

Tahle formulace je neplatna, nemuzete zbavit kupujiciho jeho prav, ktere mu poskytuje zakon. Stejne jako nemuze treba obchod zkratit 2letou zaruku i kdyz by si to napsal do podminek pro kupujiciho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klobaska*
Datum: 02.06.14 16:16

V souladu s § 1916 se dá prohlášením vzdát záruky zcela. Tedy alternativní znění tohoto by mohlo být, že pro takový případ Kupující výslovně prohlašuje a bere na vědomí, že se vzdává záruky z vad zboží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lejla*
Datum: 02.06.14 16:18

Ve smlouvě je konkrétně napsáno - Kupující prohlašuje, že je plnně seznámen s tech.stavem motocyklu vč.technické dokumentace , a bere na vědomí technický stav motocyklu a jeho ev.vady .

také je ve smlouvě napsáno:

Prodávajíí prohlašuje, že si není vědom dalších závad, skrytých vad, ani jiných skutečností, které by ovlivňovali provozuschpnost nebo bezp.motocyklu a uvádí, že jím uvedené údaje o stavu mot.jsou pravdivé.

Jedná se o to , že kupující chce motorku vrátit zpět , protože se přišlo na skrytou závadu - stržené 3 závity u ventilového výka...

PC. motorky byla 28tis a byla mu po dohodě prodána o 5tis méně - původně naléhal o 8tis méně.

Opravdu si nejsem vědom toho , že na motorce byla tato vada - jelikož i já jsem motorku kupoval již ojetou a nijak víc se s ní nezabýval. Nechci vypadat jako nechutné zvíře ale projevil jsem soidaritu již při prodeji a teď bych rád vyřešíl maximálně finanční kompenzací za vadu moto. V lepším případě se pouze podílel vzhledem k ceně. Vím že se většinou řeší opačný případ kdy prodejce okradl kupujícího a kupující potřebuje znát nějaká práva. Celou motorku zpět nechci , motorka byla prodávána účelně z jistého důvodu a já peníze již nemám!

Od: klobaska*
Datum: 02.06.14 16:33

Jak dokáže kupující, že závity nestrhl právě on?
Pokud jste si jist, že bylo vše v pořádku a nejste si vědom žádného pochybení, vůbec bych nereagoval na vrácení a klidně nechal dojít spor k případnému soudu.

Projevil jste dobrou vůli už při prodeji, že jste dal kupujícímu slevu. Celkově mi příjde, že kupující si je Vašeho dobráctví vědom a možná čeká další dodatečnou slevu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.14 17:12
avatar

Jedná se o to , že kupující chce motorku vrátit zpět , protože se přišlo na skrytou závadu - stržené 3 závity u ventilového výka

Toto bych asi neuznal nevím sice jak je ventilové víko na motorce uchycené,ale 3 srouby jsou už dost na to aby na toto přišel při prohlídce-toto bych neuznal!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.