Felicie 1.3 jednobod. - ROZDĚLOVAČ

Od: Datum: 29.05.14 04:54 odpovědí: 2 změna: 29.05.14 18:57

Ahoj, poradil byste mi někdo co vše se seřizuje na rozdělovači u jedničkové felicie 1.3 Monomotronic=jednobodová=SPI=BMM já jsem jenom určil první válec podle ventilů (když 4. válec byl ve střihu). Jakmile je 4. válec ve střihu tak palec rozdělovače má ukazovat přesně na první válec, nebo to má být trochu posunuté? Čili, když mi u 4. válce šel výfukový ventil nahoru a sací ventil se pohnul dolů, tak jsem pootočil o žďabec s motorem zpět, abych byl přesně na tom počátku střihu věntilů a těleso rozdělovače jsem usadil tak aby palec přesně ukazoval na 1. válec. Je to tak správně? Ps.: (starý palec rozdlovače, který sem měnil za nový jsem vůbec nemohl dostat ve, chvíli jsem ho odsekával kladivem a šroubovákem, pak sem použil i pilku, tak doufám že jsem někde tu hřídel něohnul.) Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.14 12:38
Střih ventilů čtvrtého válce a ryska řemenice kliky na nulové značce na víku rozvodů.
doplněno 29.05.14 12:41: A palec na tečku na rozdělovači.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.05.14 18:57

Řemenice musí ukázat svojí značkou na 0° což je trochu nelogicky úplně vpravo mprvní ryska (číslování předstihu tedy ta stupnice je psaná zprava doleva a je to po 5°)

Tedy řemenice na čárku zobáčkem ve tvaru "V" a rozdělovač na rysku, aby palec ukazoval svojí ryskou na rysku vyrytou na okraji těla rozdělovače.

Jinak se systém SPi (zapalování) neseřizuje. - viz. dílenská příručka nebo Andrt pro Favorita, kde je to popsané.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.