Motokolo - je nutná pojistka?

Od: Datum: 28.05.14 11:34 odpovědí: 7 změna: 28.05.14 13:20

Motokolo obsah 49,9 ccm , r.v. cca 1965 - Je nutné platit pojistku? Popř. je nutná helma?

Výkonově o něco slabší než Babetta. Pojišťováci tvrdí, že se platit nemusí. Předcházející majitel tvrdí, že se platit má.

Tak jak to vidíte Vy?



Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.14 11:42

Motorové vozidlo na veřejné komunikaci musí mít povinné ručení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.05.14 11:43
avatar

Tuším, že dokonce motorové vozidlo na silnici nesmí, pokud nemá registrační značku... Velký problém čtyřkolek...

doplněno 28.05.14 12:00:

Diesel: Děkuji za ujasnění a omlouvám se za mé mylné tušení ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.14 11:59
avatar

To Cobrak-tušíte špatně,mopedy (babatey,stadiony či jiné i modernější) nemají značky a řesto můžou jezdit!

To co je na obrázku bych neřadil nezi motokolo ale mezi mopedy tudíž PR ano,jako motokolo si představuji normální jízdní kolo s přídavným motorem!

doplněno 28.05.14 12:00:

Helma není nutná ,ale přilba ano .

Ohodnoceno: 3x
 
Od: akr®
Datum: 28.05.14 12:09

Také jsem myslel že je potřeba, avšak pojišťováci tvrdí, že ne. Tedy asi i přes jejich tvrzení si pojistku vyžádám.

Lékarnička je také potřebná?

Od: buss®
Datum: 28.05.14 12:36

Já to vidím tak, jak určuje zákon 56/2001 co je registrované!, schválené! jako vozidlo + 168/1999 + řidič 361/2000 a ne pojišťovák, a jestli to neví tak ... za mopedy se platilo dycky už Stadiony... Vy nemáte kolo s pomocným motorem.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.05.14 12:55
avatar

pckop a diesel má naprostou pravdu. Dobrá odpověď.

Pojištění, přilbu, lékarničku,

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 28.05.14 13:20

Mopedy a motokola lékárničku mít nemusí.

Viz § 32, odstavec 6 zákona 341/2002 Sb.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.