Pískání pneu při lehkém brždění

Od: Datum: 25.05.14 20:44 odpovědí: 6 změna: 26.05.14 12:05

Zdravím,

koupil jsem si starší pneu na felicii. Jedná se o michellin (nevím teď přesně typ). Jsou r. v. 2012 a mají ještě 6mm vzorku, ale když jsem je nasadil a začnu brzdit tak na půl brzdy tak gumy strašně hvízdají jako bych brzdil na maximum. Na zimních se mi to nestalo. Asi chápu, že to je přilnavostí zimní a letní k suché vozovce.

Druhá věc, je že se mi zdá, že to auto docela málo brzdí a asi mám křivé kotouče. Je možné, že když vyměním komplet brzdy tak ty pneumatiky přestanou hvízdat a nebo to je prostě konstrukcí te pneumatiky? Docela mě štve, že když spěchám a dobrˇžduji před křizovatkou trošku prudšeji tak furt pískám a všichni na mě koukají :D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fik
Datum: 25.05.14 21:21

Tipnul bych si že pískají desky,ne pneumatiky

Ohodnoceno: 0x

Od: pepr®
Datum: 25.05.14 21:36

No jasně, že to pískají brzd. destičky. Že to dělá zrovna po přehození gum, nesouvisí s pneu, ale s tím, že je už teplo a sucho.

Taky mi pískají brzdy, ale jen přes léto. Resp. když je sucho. Takže už zase pískají *smich*

Od: jinx®
Datum: 25.05.14 21:34

Pri tychto teplotach to robia na rozpalenom asfalte zimne pneu.Alebo spalene oblozenie popripade nejake polske alebo cina.

Datum: 26.05.14 09:26

Zajímavá odpověď .Když pri týchto teplotách toto robia na asfalte zimné pneu,tak mi prosím vysvětlete, proč mně nepískají? Jezdím totiž už přes 6 roků i létě na zimních ,ale pískají,jen když "říznu" zatáčka nebo při panickém brzdění a to dělají oba druhy pneu.

Ke druhé části odpo- není to polskou nebo i čínskou deskou,dělá to když si desky "nesednou" s kotoučem(proto se dp stejný výrobce desek i kotoučů) nebo to může robit kamínek co se tam náhodou dostal atd.

doplněno 26.05.14 14:21:

Zajímavé,že ani rok stará zimní v létě nepískala?

Od: jinx®
Datum: 26.05.14 12:05

piskaju viac zimne tolko skusenost a to aj pri zatackach kde to zrovna nevalim.

K tej druhej casti polske alebo cina len tolko ze aj tam je rozdiel v materialoch pouzitych pri vyrobe...opat skusenost kotuce sa zodrali skorej ako platnicky a boli v nich hlboke ryhy a to som neni zavodnik.

K tomu piskaniu napada ma este 1 vec neviem ako je tazatel zrucny ale pomohlo mi vzdy obrusenie hran na dostickach a piskanie prestalo.Je to taka mala blbost ,malokto tomu uveri ale je to tak.

doplněno 26.05.14 12:08:

"tak mi prosím vysvětlete, proč mně nepískají? Jezdím totiž už přes 6 roků i létě na zimních"

Tak uz ste si odpovedal sam.6 rocna zimna guma je tvrda ako hokejovy puk.

Datum: 25.05.14 21:38

kdybys měl křivé kotouče tak to poznáš na volantě- při brzdění hází. Pískají ti všechny kola? První zjisti někde na šotolině(podle stop) jestli ti brzdí všechny kola stejně jestli jo tak nemá smysl dělat brzdy a nemáš je přehuštěné?Jak málo brzdí když ti "na půl brzdy"již blokují?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.