Jak uhradit platbu za auto?

Od: Datum: 25.05.14 11:51 odpovědí: 10 změna: 26.05.14 11:10
avatar

Zdraví, prosím o radu jak zaplatit v prodejně částku 200.000Kč. Po dotazu na platbu kartou mi bylo zděleno, že jim banka strhne nějaké % a u tak vysoké částky je to nevýhodné. Chtějí předem platbu na účet, z toho mám zase já obavy. Přivítám každou radu vzláště přisložitosti výběru větší částky z bankomatu. Mám na mysli jinou bezhotovostní platbu, zatím jsem takovou transakci neměl možnost poznat ani se v tom nevyznám. Účet mám u mBank.
flodur.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.14 11:55

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 12:22
avatar

Prodejna aut je ve 200Km vzdálené Plzni. Nerozumím co je to vklad ani nevím jak tam v prodejně budu provádět převod na účet? To myslíte, že se na jejich počítači přihlásím do internetového bankovnictví. Tu odhlášku vozidla se domnívám u předváděcího vozu učiní prodejna, já poté v úřední den přihlásím vozidlo u nás.

Od: buss
Datum: 25.05.14 12:38

V prodejně se platí při odebrání zboží. Buď si je přinesete, nebo někdo může čekat u počítače, sdělíte mu že auto berete a v ten moment převede prachy na účet prodejny (stejná banka!) nebo hotově vlož na účet v bance. I ten převod na prodejně je možný, nebo jsou banky v místě, z jedné vyberete, do druhé vložíte když to chtějí na účet. Výběr na kartu bude omezen co do výše. Nepíšete, zda je to nové auto, či má vlastníka, TP, postup dle toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 13:41
avatar

Platil jsem za nové auto z ručky do ručky. Platba kartou také záleží jaký máte max. limit. U normálních karet by Vám to neprošlo. A pokud ano, za převod se prodejci odečítá kolem 3%. Sice na mě trochu překvapeně koukali, ale při přebírání vozu nebyl problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 14:51
avatar

yardacz: Určitě jste nečetl moji prosbu o radu. Jedná se mi o bezhotovostní platbu, nevím proč by se mi měli divit, když budu platit hotově. Problém je z výběrem z bankomatu, určitě jste nepotřeboval vybrat větší částku peněz.

Od: edge®
Datum: 25.05.14 19:44

Pokud má Mbank kamennou pobočku je nejlepší řešení vybrat peníze přímo na pobočce. Je potřeba telefonicky dopředu nahlásit částku, kterou chcete a oni vám sdělí termín, kdy bude možné peníze převzít. V případě, že danou částku budou mít na pobočce, je možnost vybrat peníze hned.

Pokud ale Mbank má pobočky pouze v Praze, nechápu kdo by si s takovou bankou něco začínal. V bamkomatu, ikdyž limity karty by takovou hotovost nevydaly, ani možná takovou částku mít nebudou. Platba přes internet přímo na pobočce je možná podle toho, kde se chystáte kupovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 20:54
avatar

Částku, kterou jsem na automobil potřeboval, ani tu, kterou uvádíte vy, vám bankomat nevydá. Druhá možnost je platba bankovním převodem, tu vám tu už poradil hned první rádce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gocars*
Datum: 26.05.14 08:38

Pěkný den, v podstatě jsou tři varianty, první je, platba v hotovosti, je to ta nejjednoduší možnost platby, prostě Vy dostanete auto a jim dáte peníze. Druhá varianta je vložením peněz na účet, to znamená, že Ve vaší bance vyberete, zajdete na jejich banku, a tam peníze vložíte na jejich účet, převod peněz uvidí ihned, bohužel je nutné, aby v městě, kde auto kupujete byla jak Vaše banka, tak jejich. A jako poslední varianta je platba převodem, pokud se jedná o autorizovaného prodejce některé značky, či větší autobazar, neměl bych z toho vůbec strach, vystavý Vám fakturu, kde bude jasně napsáno, za co platíte, vy pošlete peníze (buď klasicky nebo "expres" převodem) a jak peníze dorazí prodejci na účet, auto je Vaše a můžete s ním odjet

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 26.05.14 09:05

Změňte si limit na kartě na neomezeně (pokud vám to karta umožňuje) a vybrat z bankomatu 100 tis nebyl u mně problém. Druhý den navštivte bankomat znovu, nejlépe po doplnění bankomatu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakublinhart1*
Datum: 26.05.14 11:10

jak když vybírám velký obnos tak si den předem zavolám na pobočku banky at mi peníze připravěj to je podle mě nejjednoduší volba

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.