Prodej auta a nový OZ

Od: Datum: 24.05.14 23:46 odpovědí: 2 změna: 25.05.14 13:13

Prodával jsem nyní ojetý automobil a kupujícímu jsem slíbil, že případné reklamace vad budou řešeny dle nového Občanského zákoníku. Když jsem však nalistoval tento kouzelný zákon, zjistil jsem, že se v něm ani prase nevyzná :)) Je tam smíchán prodej nových věcí z kamenných obchodů a prodej použitých movitých věcí mezi občany. Snad to byl záměr našich poslanců, aby si občané museli brát na každou záležitost advokáta a platili mu nehorázné peníze za každý úkon. To však činiti nehodlám a domnívám se, že by i ostatním se hodilo, kdyby někdo znalý vypsal zde čísla nejdůležitějších paragrafů z O.Z., které se týkají prodeje ojetého auta mezi občany. Díky předem za pochopení a ochotu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 25.05.14 00:35

Nemáte si co slibovat, pokud byla transakce provedena po 1.1.2014. A slíbili per huba, nic písemně? A co to je dle OZ? Načtěte si Koupě ... není to o autu, ale o věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 13:13

Vážený bussi, víme, že se prodej řídí Občanským zákoníkem ( OZ) ať si slibujeme nebo ujednáme, co chceme, pokud by ujednání bylo v rozporu s OZ, tak je ze zákona neplatné. Také víme, že OZ rozlišuje prodej věci movité a nemovité, ale je to tam tak všechno promícháno a nepřehledně uvedeno, že jsem z těchto důvodů vznesl tento dotaz.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.