Spojka poklepává

Od: Datum: 23.05.14 22:30 odpovědí: 7 změna: 25.05.14 09:55

Ahoj,mohl by mi někdo říct jestli je spojka na výměnu nebo je to jen nějaká drobnost?. příznaky jsou,jakýsi pazvuk(skřípavý)při velice prudkém záběru spojky,třeba při rozjezdu s vlekem do prudkého kopce,jinak nic...a hlavně,když je auto zahřáté tak na volnoběhu se ozývá takové klepání,které se sešlápnutím spojky nebo i mírném přidání plynu zmizí

Spojka neklouže a rychlosti jdou řadit lehce,i rozjezdy jsou plynulé,spojka zabírá po celém pásmu pedálu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fik
Datum: 23.05.14 22:32

Jo ještě podstatná věc,je to felda 1,3 MPi

Datum: 23.05.14 23:05

Klepání způsobuje špatně řešená 5.rychlost (blbě navrženo mazání). Někdy stačí napružit pružinu synchronu a někdy je to bohužel ložisko. Oddekluje se jen to víko s okem silentu, povolí se centr matka a pak se rychlost dá stáhnout rukama a rozebrat do mrtě . Jen se vypouští olej z převodovky a ten se mimochodem mění co 3 roky nebo po 60 000km.

Dělal jste to někdy? Asi ne, tak pak není divu. Olej se tam doporučuje 75W-90 a nic jiného (Mogul).

Jak se mění a měří najdete na poradně zde (stačí napsat gumidek přřevodovka poloosy felicia olej,apod... určitě dohledáte i s obrázky).

Není motor vytržen nebo natržen na silentblocích pumpy, dole na reakční vzpěře nebo na převodovce ten deklí a pod ním ten kulatý?).

Mě zas při prudším puštění a trhnutím motorem kviknou a vrznou výfuky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 23.05.14 23:27

Olej v převodovce jsem právěžě dělal,a ten 75W 90,ale nezdá se mi že by ten zvuk šel od konce převodovky,ale někde od motoru,při sešlápnutí spojky,nebo i když je na studeném motoru vyšší volnoběh to nedělá..právě jsem si to spojil se spojkou,protože občas zakňučí při větší zátěži

Silentbloky jsou nové cca půl rok(originál)

Datum: 23.05.14 23:46

Ono se to sklidní působením dynamických sil odstředivé síly. V synchronu jsou tři kolíky a ty drží pružina. Čím pomaleji se to točí, tak to hrká. Každopádně se to nemůže rozpadnout. Spíš to na 5.rychlost při velkém uvolnění a vůlí bude pískat.

Olej chválím.

Ještě skuste špičkou boty pedál spojky zespodu mírně zvednout nahoru při volnoběhu, kdy to hrká.

On totiž spojkový pedál, aby nebyla vůle na lanovodu tlačí mírně pružinou na přítlačák. Tedy jakoby stlačuje spojku noha a ta pružina. Spojkové ložisko se tak točí stále, pok se točí motor. Spousta lidí tohle neví a myslí si, že se spojkové ložisko otáčí jen při sešlápnutí spojky...

Pokud to mění zvuk, tak je to ono

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 24.05.14 08:56

Při zařazené 5 žádné pískání neslyším,na každou rychlost má motor zvuk stejný..při zvednutí pedálu nahoru se to nezmění,ale stačí třeba jen mírně sešlápnout spojku a už to přestane.připadá mi nicméně,že ten zvuk jde někde jak jsou rozvody,úplně z druhé strany než je konec převodovky.mohl by to dělat třeba vytahaný řetěz?

Datum: 24.05.14 23:15

Řetěz ne, ten jen chrastí. Spíš může ískat ložisko altu v závislosti na otáčkách. Mě na volnoběh vrkal a při přidání měnil tón. Velké ložisko na němbylo KO.

Sundávala se hlavní řemenice? Je možnost, že při jejím sundání a nezaaretování kliky, se při otočení kliky může při vypadnutí poškodit jeden axiální kroužek - vypadne zuložení, jak se axiálně pohne klika. Dá se aretovat sešlápnutím spojky, kdy tlačí na osu kliky ven směrem k altu či PP kolu.

Skontroloval bych oba axiání kroužky na uložení kliky hned za hlavní řemenicí a před malým rozvodovým kolem. Po sundání vany je na to vidět, že tam jsou zářezy s jazýčky axiálních kroužků. Tak se i otestuje, zda nebyla povolená matice řemenice (tedy šroub). Utahuje se na 120nM. Zařadí se 5,rychlost a povoluje se, ale péruje to s motorem. Nebo o sundání vany se zablokuje klika vhodným předmětem. Nebo se nasadí přípravek na setrvák a jeho zubový věnec se zajistí.

Težko říct takto na dálku. Víc věcí mě nenapadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 25.05.14 09:55

Co auto mám tak s tímhle se nedělalo nic,rozvody mám v plánu až teď protože už dost chrastí. to klepkání se objevuje až tak poslední dva měsíce

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.