Výměna oleje za studena?

Od: Datum: 23.05.14 11:45 odpovědí: 15 změna: 24.05.14 21:14

Ahoj dnes chci na autě vyměnit olej, auto přes noc stálo a dnes jsem nestartoval. Musím olej zahřát, abych ho mohl vypustit, nebo můžu začít rovnou vypouště. Olej sice bude husty, ale výpušťák je velký a z různých dutin motoru olej musel přeci včera stéci do olej.vany když byl ještě zahřátý...

Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.14 11:54

"z různých dutin motoru olej musel přeci včera stéci do olej.vany"

Nemusel a také nestekl. Navíc je studený olej znatelně hustší, než teplý a více ulpívá na povrchu součástí uvnitř motoru. Takže i po vypuštění ho zůstane spousta na stěnách vany. Snad by to šlo, kdybyste nechal výpustný šroub otevřený několik dní, aby vytekly i zbytky hustého oleje.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.05.14 12:30

ok zahřeji tedy, ale když píšete že nestekl "z různých dutin motoru" včera (když byl motor zahřátý), tak ani dnes nesteče když ho přeci zahřeju. Takže jde spíš jen o tu olej. vanu...

Datum: 23.05.14 13:19

Ale on sice stekl,ale z vany studeného vypustíte cirka polovinu toho co ze studeného,po nočním stání!

Včerejší zkušenost-motor zahřátý, vypustil jsem max.3,5 litru,ale nalil 4l!U studeného motoru by byl rozdíl ještě větší!

doplněno 23.05.14 19:19:

zase chyba,já asi budu muset přestat sem psát! Kuwa napsal jsem to opačně!

Datum: 23.05.14 13:52

"vypustil jsem max.3,5 litru,ale nalil 4l!U studeného motoru by byl rozdíl ještě větší"

Teď si trochu protiřečíte :-D . Z toho vyplívá, že čím více oleje zbyde v motoru, tím více se ho musí dolít. *haha*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.05.14 14:41

OK vždyť jsem to psal.. jde tedy jen o tu olej vanu...

Datum: 23.05.14 11:59

Jednoznačně motor zahřejte a až poté vypusťte olej.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.05.14 14:23

Osobně vypouštím resp. měním olej na ohřátém motoru, ale myslím, že by se vůbec nic nestalo, kdyby jste to udělal na studeným.

Ono toho oleje v motoru stejně zůstane docela dost a v době, kdy se v servisech olej nevypouští, ale odsává je to jedno. Při odsávání oleje ho tam zůstane daleko víc ( u osobáku až půl litru u náklaďáku i 1 litr), než když ho vypustíte studený.

Od: fik
Datum: 23.05.14 15:02

To už jsou v servisech i lenošní povolit zátku na vaně?.ještě že jsem celkem zručný a dost věcí si na autě dokážu opravit svépomocí

Od: olaf71*
Datum: 23.05.14 17:20
Usetri za vypousteci sroub.u nekterych motoru se musi dat novy.

Datum: 23.05.14 17:23

a hlavně nemusejí sundavat kryt pod motorem. kdo by se s tím taky babral, že jo?

doplněno 23.05.14 18:44:

jsou na tom tak dobře. servisy musejí vydělávat. demontáž a montáž krytu zabere pár minut, za které zákazník musí zaplatit...

Od: fik
Datum: 23.05.14 18:42

To jsou na tom moderní auta tak blbě že se musí kvůli zátce oddělávat kryt pod motorem?

Datum: 23.05.14 16:26
Zahřívat nemusíte. Tam jde jen o to, ze bude vytékat delší dobu a něco tam zůstane.

Datum: 23.05.14 20:05

Do dneška jsem si myslel, že teplý olej lépe vyteče a vezme sebou více nečistot z motoru.

Datum: 23.05.14 20:17
Teplý vytece rychleji. Nečistoty jsou snad ve filtru a na magnetu.

Datum: 24.05.14 21:14

to je snad jasný zahřát pak vypustit

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.