Postup u přepisu auta

Od: Datum: 20.05.14 17:41 odpovědí: 5 změna: 20.05.14 21:51
avatar

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jaký je postup při přepisu auta,dělal jsem to před pěti lety tak už si nepamatuji jak je to,musím nejdřív auto pojistit a potom jet na evidenčku,a když mě čeká technická v červnu jaká je lhůta na přepis?Můžu s autem jezdit když už mám uzavřenou pojistku ale značky jsou staré?čekám až mi pošle bývalý majitel dopis s náhradním klíčkem,s dvěma origo techničáky malý a velký.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.14 18:19

Na kupní smlouvu bych jel tak akorát z místa prodeje domů. Pak bych čekal, až mi prodejce zašle osvědčení o registraci a technický průkaz se zápisem, že auto bylo na mne odhlášeno. S tím bych pak zajel na evidenční prohlídku a pak už bych se všemi dokumenty a starými značkami zašel na přislušný magistrát pro nové značky. Za sklo zaparkovaného vozu bez reg. značek bych dal datované oznámení pro policii, že se auto právě převádí s uvedením jeho staré registrační značky. Auto bez reg.značek totiž nesmí stát na veřejné komunikaci.

doplněno 20.05.14 18:20:

Po přidělení nové reg. značky bych ihned uzavřel pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla ( povinné ručení).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.14 18:41

dělá se to tak, že se domluvíte s prodávajícím, pokud s vozidlem pojedete delší trasu, aby vám nechal ORV (malý technický průkaz) na cestu domu, následně si sjednáte povinné ručení, uděláte evidenční kontrolu ( ve vašem případě, když vám tk končí za měsíc bych rovnou udělat technickou kontrolu) a pak vozidlo přihlásíte na sebe. Pokud dostanete nové značky tak skočíte na pojjištovnu přepsat RZ vozidla v poj.smlouvě a zelené kartě

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.05.14 18:38
avatar

Pokud nemáte ORV tak jezdit NESMÍTE i přesto,že máte uzavřeno PR!

To jestli je v registru dohlášeno na Vás či není,není směrodatné důležité je mít doklady co musí být při provozování-to je ORV (malý techničák) zelená karta (doklad o povinném) a osobní doklady!Až Vám prodejce dodá doklady,tak s autem na STK ,protože píšete že má technickou do června,udělal bych emise a STK (POZOR ,protokol musí být na Vaše jméno!) a pak teprve na úřad dohlásit a vás!

doplněno 20.05.14 18:41:

Po přídělení novou RZ-pokud je v rámci kraje NEMUSÍTE měnit, a to že není nová RZ ,pkd měnite mezi kraji ,neni v rozporu s uzavřením PR,pr se uzavírá na staré RZ nebo na VIN a pak se jim oznámí změna (pojištovně) a ani zašlou novou zelenou !

doplněno 20.05.14 18:44:

To Alois B radíte špatně! Na KS se nesmí jezdit a s autem není problém před úřadem vycvaknout staré rz a po dokončení úkonu /pokud se musí měnit!/ nacvaknout nové!Nevím proč dávat nějakou časovou cedulku pro policii!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.14 18:48
avatar

Juro, na internetu najdete dobré i špatné rady. Klidně i takové, za které Vám hrozí pokuty.

Určitě bez techničáku nemůžete jezdit. ani cestu od prodejce. Jakmile budete mít techničáky, pojištění, zajeďte si na technickou kontrolu (nemusíte mít evidenčku) na Vaše jméno. Pak teprve na evidenci vozidel..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.05.14 21:51

Buď na EK, nebo s tím počkáte až na STK a pak doregistrujete. S pojistkou se domluvit s prodávajícím, kdy zruší, lze i pojistit na VIN. Na co se jezdí nám říká zákon co máte mít při jízdě u sebe, rozlišovat TP a ORV, žádná kupní smlouva! Na úřadě je určitě na nástěnce (možná webu obce) postup, co jak vyplnit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.