Radar s bleskem

Od: Datum: 19.05.14 15:00 odpovědí: 12 změna: 21.05.14 18:11

Dobrý den , mám dotaz kousek od baráku nám udělali rádar s bleskem je kousek za křižovatkou, ráno když odjíždím do práce vjedu do křižovatky zastavím je tam stopka dám blinkr do leva jsem připoutanej a přesto na mě blikne červené světlo tak by mě zajímalo co to znamená, protože ani rychlost nepřekročuji..?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.14 15:04

Nejedná se o úsekový radar?

Je možné sem vložit jeho fotku?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.05.14 15:06

Dobrý den. Takovýto radar fotí úplně každého řidiče a po té teprve hodnotí, zda spáchal přestupek či nikoliv. Červeně bliká proto, že kdyby blikal bíle (jako foťák), oslňoval by řidiče.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.05.14 16:15

Některé radary mají dole menší obdelník kde se červenými čísly ukáže rychlost z auta to vypadá jako blikání.

Datum: 19.05.14 16:20

Tak zrovna tohle nemá s radarem nic společného, a už vůbec to jako blikání nevypadá, protože ty číslice jsou čitelné a viditelné pouze z opravdu malé vzdálenosti.

Datum: 19.05.14 16:37
Je to opravdu jedna z. častí usekoveho radaru,který fotí(reaguje) na každé vozidlo,které projede bez ohledu na rychlost...anebo se jedna o fotobunku semaforu,která rovněž z dokumentuje každé auto,i když jede na zelenou(krásné to je vidět na I.P.Pavlova)...a nedávno jsem se dozvěděl,ze na i dnes.cz visel v nedávné minulosti článek o dotacích z EU z nichž jsou mnohé radary budovány jenže Unie poskytla dotace na preventivní účely nikoli na sankcionovane jak se v Čechách děje-takže asi bude stát za to dohledat onen článek i smapou takto z Unijních peněz budovaných,které nesmí byt použity k snakcionovani...Typicky české reseni-stat chce kasirovat,ale investice 0,-
Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.05.14 08:40

Jezdím kolem několika takových párů úsekových radarů a zajímalo by mě, proč vždycky bliká jen ten první. Jak ten druhý za snížené viditelnosti pozná, které auto v koloně je to, které v daném úseku překročilo rychlost?

doplněno 20.05.14 11:09:

Úsekové radary jsou vždy 2 za sebou (pro každý pruh) v určité vzdálenosti. Když projíždím 1. radar, tak mě vyfotí s bleskem a přečte SPZ . Pak mě zaznamená 2. radar a spočítá průměrnou rychlost v úseku. Jenže ten 2. radar nemá blesk. Jak tedy rozezná v noci že je to moje auto, a ne jiné auto v koloně, když bez blesku potmě tu SPZ nevidí?

Datum: 20.05.14 08:56
Každý pruh má svůj radar,tudíž vždy bleskne ten,který je přidělen tomu Vašemu pruhu. Zpravidla má levý pruh radar nahoře,pruh prostřední má kameru níže a pruh pravý kameru úplně napravo.

Datum: 20.05.14 09:52

Tyto radary sami rozeznají SPZ.

Datum: 20.05.14 18:12

Také jsem se dříve obával, že mě radar vyfotil a přijde pokuta, i když jsem jel pomalu. Nyní již vím, že radar fotí každé auto, což slušnému člověku nevadí a lumpové se musí obávat, že jejich útěk z místa činu bude zaznamenán a budou tak snáze vypátráni.

Datum: 20.05.14 18:47

Ano. Ale známý bydlí kousek od úseku, kde se měří přesně takhle radary rychlost a občas je tam kvůli nejasnému důvodu místo 50ky 30ka. No a takhle jel ráno do práce, byla tam 50ka, vyfotil ho radar a přišlo mu, že jel na 30ce 50kou. Měl velkej problém s tím, dokázat, že tenkrát před půl rokem to měli asi nejspíš rozbité a on jel správně. Pak se to stalo ještě jednou a od té doby jezdí jinudy... Tak pozor na to...

Od: buss®
Datum: 20.05.14 22:09

Slušnému člověku by mělo vadit, že je sledovaný kde se dá.

Datum: 21.05.14 18:11

Když je to na veřejných místech, tak by mu to vadit nemělo !

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.