Jak změřit kompresní poměr u veterána?

Od: Datum: 18.05.14 11:28 odpovědí: 1 změna: 18.05.14 16:11

Jak změřit kompresní poměr u veterána, tedy u staré Tatry kterou jsem právě začal rozebírat. Moc to nejelo a komprese je 4,5 a někde i 6 Atm. Vzorec jsem našel na int., ale postup měření - tedy jak postupovat , jsem nenašel.

Díky Honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.14 16:11

To co uvádíte není kompresní poměr, ale tlak v každém jednotlivém válci. Je jiný podle stavu opotřebení válce, pístu, kroužky atp. Kompresní poměr je konstantní veličina, poměr mezi celkovým objemem válce (daný průměrem a výškou prostoru mezi dolní úvratí pístu a hlavou) a prostorem nad horní úvratí pístu k hlavě motoru. Prostor mezi dolní a horní úvratí pístu změříte snadno - je dán průměr válce a výška zdvihu. Jde o to změřit prostor nad pístem, kdy je píst v horní úvrati (poloze). Jde to tak, že nastavíte píst do horní polohy a otvorem pro svíčku nalejete měřené množství oleje až po "strop" hlavy. To však jde, když jsou svíčky svislé, Jsou-li poněkud z bok, pak nezbývá než hlavu sundat a toto provést jednoduše tak, že olej naleju přímo do spalovacího prostoru hlavy.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.