Felicie si drzi cenu

Od: Datum: 17.05.14 19:32 odpovědí: 9 změna: 18.05.14 18:47
Proc si myslite ze si vseobecne felicie drzi cenu na to jak je to stary auto prodava se docela draze to uz i prvni oktavka v benzinu je levnejsi
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: betaraybill*
Datum: 17.05.14 19:46

protože češi. Všeobecně si škodovky drží cenu a felda navzdory korozi u mnoha jednoduchých lidí vyhrává díky údajné jednoduché opravě a cenám ND. To že hnije před očima a vzhledem k věku na ně musí šahat skoro furt už nevidí. Nemluvě o pohodlí a komfortu jízdy

Ohodnoceno: 0x

Od: fik
Datum: 18.05.14 09:10

A to chceš říct že na zahraniční auto toho věku nebudeš muset máknout? a ta jednoduchá oprava a levné díly i v dobré kvalitě je prostě fakt,to auto je jedna větší stavebnice,to zvládne rozdělat do šroubku i mechanik v prváku nebo šikovný samouk

Datum: 17.05.14 20:11

poslední spolehlivý lidový vůz jenž má nízké provozní náklady opraví to i méně šikovný kutil před barákem a pokud sním někde klepneš o patník tak to až tak nemrzí ;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.05.14 12:03

stále je po feliciích velká poptávka a pro dost lidí je to finančně dostupný prostředek. co se týče koroze, stále se nechají sehnat solidní kusy. Já mám felicii na cng na dojíždění do práce a ročně mi ušetří cca. 30tis. proti naftě. To že bych se v tom furt musel hrabat se opravdu říct nedá.

Datum: 18.05.14 15:06

myslím,že hlavním důvodem proč lidé pořád Feldy drží "nad vodou" je obrovská dostupnost dílů z jiných již vyřazených(dalo by se říct zrezlých) za nula nula nic...oproti tomu jde stranou i pasivní bezpečnost,komfort,výbava i třeba vyšší spotřeba benzínu a další atributy...které ale u novějších a jiných cenových kategorií hrají prim...Zkrátka češi vše řeší hlavně cenou,do doby než se stanou i nezaviněnými účastníky dopr.nehody(pak až prozřou a pořídí si mnohem bezpečnější stroj),podobné to je s potravinami-pořád ve většině jako národ kupujeme nejlevnější chemické sajrajty,ale jen do doby než propuknou nějaké zdravotní problémy,a dá se kupovat i kvalitnější a za dostupné ceny-bud si zajedu na velký nákup do Německa 1x za měsíc(tak to děláme i doma a víme že máslo je máslem,salám salámem,jogurt opravdovým jogurtem atd.) a dokupujeme pečivo apod. nebo kdo nechce cestovat/má to daleko tak sledovat akce v Tescách,Kauflandech atd. A stejně tak je to i s auty-dá se sehnat i starší,kvalitativně mnohem výše než Felda a přitom toho daného taky byly mraky vyrobených,čili cenově velmi dostupné díly (např.Peugeot 206)...

Datum: 18.05.14 17:47

Na feldu nemá vůbec cenu dávat starší díly, protože nové jsou za pár korun. Já jsem poslední dobou kupoval ...

kompletní spojka LUK - 890Kč

brzdové destičky Valeo - 220Kč

brzdové kotouče Ferodo 2ks - 520Kč

Vnejší kloub poloosy - 210Kč

Spodní čep ramene - 60Kč (předchozí čínský vydržel 200tis km, tak jsem ho dal znova)

Čep řízení - 60Kč (když vydržel čínský spodní, tak jsem ho dal i do řízení)

Vzduchový filtr - 50Kč

Olejový filtr Fitron - 50Kč

atd...

Oproti dřívějšímu Renault Trafic ročně ušetřím min. 150 000Kč.

Většina lidí to používá jako auto na denní ježdění po městě či meziměsto. A tam je i felicie 1000x bezpečnější, než třeba kolo, motorka či skůtr. Ona bezpečnost všech aut v této kategorii(myšleno velikostí) je mizerná.

Je to cca měsíc, co se zabil můj známý. Jel v BMW X5 a myslel si, že se nemůže nic stát. Zastavil ho stromeček, co neměl v průměru ani 30cm...

99% bezpečí za volantem si dělá sám řidič.

Datum: 18.05.14 18:19

Myslím si že s tou bezpečností jak říkáte že si ji řidič dělá na 99 % sám nemáte pravdu . Snad všichni znás co jezdí autem to zažili že byly momenty , za které právě může protijedoucí a vy nemáte šanci to ovlivnit takže já tvrdím 50 na 50 pro oba učastníky .Valil jsem s feldou na rodinnou návštěvu cestu znám jak svoje boty je to silnice v hoské oblasti samá serpentýna napřehledná zatáčka a zpoza jedné skály se mě v protisměru vyřitil kořen s nějakym SUV , asi přepálil rychlost vpředu chromový lapač na cyklisty roura jako prase už jsem ju citěl v držce což o to ,ale vzadu 3 letý prcek s manžulou tak jsem to intujitivně strhl doleva a hned zpátky a stál na fleku , samozdřejmě kořen jel dál neříkám že ujel ale já v tu chvíli když si představím že by nás nasolil na předek tak sedím ve feldě s rodinou vzadu s motorem v klíně a v buhví jakém zdravotním stavu a to jsem měl 1,6 motor ten je těžší tak by mohl pobrat trochu víc energie nárazu . Od té doby a tohoto zážitku jsem začal šetřit na jiné auto BEZPEČNĚJŠÍ auto abych nemusel mít strach vyjet . Nedávno jsem pořídil Ford Focus II . Feldu jsem ani nikomu nenabízel , i když byla v dobrém stavu tak jsem nechtěl mít výčitky že v ní někdo přijde o život a nechal jsem ji sešrotovat ,hodilo to 1200,- stačilo to tak na přepis a evidenčku . Takže lidi neoživujte pořád ty mrtvoly ! podívejte kolik jezdí feťáků a mladých rybízků , kteří nemají ještě zaschlé razítko na řidičáku ,a ti proti vám nejezdí ve škodovkách Jsou to Golfy , Audiny atd. a na ty při bouračce s feldou nemáte.

Datum: 18.05.14 18:39

A teď si vem, že pojedeš v daleko "lepším" autě a stejně tě felicie zabije .

Třeba jako BMW a potkáš felicii. A stejně všichni umřou a to i BMW.

http://www.novinky.cz/krimi/2…st-mrtvych-vcetne-ditete.html

Myšlenka , že když mám daleko "bezpečnější" auto, tak jsem více v bezpečí je milná.

Včera se třeba potkal Superb se Renault Espace. A jediný kdo umřel je v Superbu. Taky si myslel, že je v bezpečí.

Datum: 18.05.14 18:47

Tak určitě ,ale je to 50 na 50 .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.