Bronzové pouzdra v převodovce jawa 50

Od: Datum: 16.05.14 14:13 odpovědí: 3 změna: 17.05.14 18:00

Zdravím a mám dotaz: Musí se bronzové pouzrda (jedno otevřené a druhé uzavřené) co v nich běhá předlohový hřídel vystružit, nebo i po nalisování do nich lze volně vsunout hřídel předlohy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: watta97*
Datum: 16.05.14 19:32

Tak logicky že kdyby to tam šlo nasunout těžko a špatně se to točilo tak by to asi moc dobre nebylo že? je to tam místo ložisek čili se to v tom musí volně otáčet a nesmí to v tom lítat ani nahoru a dolu ani dostran.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.14 19:54
avatar

Zdravím,
neznám přesně, jak to v dané převodovce vypadá. Běžné je, že pouzdro už se po montáži nepřestružuje - je vyrobeno tak, aby po montáži už mělo správný rozměr. Takže pokud to máte originální náhradní díl, mělo by to stačil ho nalisovat a pak už jen vložit další díly.
Jsou výjimky, kdy je nutné - většinou z technologických důvodů - provést přestružení po montáži, ale toto pravděpodobně nebude váš případ.
Pokud vám díl někdo vyráběl (a byl to někdo znalý sosutružnického řemesla), tak se dá předpokládat, že dodržel běžné zvyklosti a vyrobil díl v lícovacích tolerancích - pro povrch na nalisovaní j6 a díru suvně na H7 - a pak by vám to mělo "sednout" k sobě bez problémů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.05.14 18:00
avatar

Netuším, jak je to u "pincka", ale u Jawy 250 jsem musel při výměně pístu a pístního čepu koupit taky nové ložisko (bronz)

a to jsem musel stavitelným výstružníkem po nalisování do ojnice přestružit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.