Jaké auto náhradou za Felicii

Od: Datum: 15.05.14 16:54 odpovědí: 18 změna: 16.05.14 21:56

Zdravím přítomné rádce,

Jelikož mi dosloužila (zrezla) Felicia Combi 1.6, hledám náhradu.
Zvykl jsem si na svižný 1.6 motor, potřebuji aby se mi vzadu vlezly 3 sedačky vedle sebe, do Felicie se vlezly tak tak a třeba do Fabie už se nevejdou. První volba bude asi zase Felicie, ale štve mě ta koroze. Je děsnej problém sehnat něco jinýho než zamaskovanou mrtvolu. Mám k dispozici 45 000,-Kč, ale chtěl bych koupit o něco levněji, aby zbylo na případné opravy (rozvodový řemen adt.) Nemáte nějaký tip?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jirgen
Datum: 15.05.14 18:33

Nemyslím si, že se nedá sehnat pěkná felicie... je to jenom umět hledat...

Jinak Felicie ( sám jsem 2 měl) je neskutečně spolehlivé auto (nemyslím to vůbec ironicky, buď jsem měl štěstí, nebo nevím co, ale s 1. 1,6kou jsem najezdil bez problému a závad více než 200tis (byla kupována jako ojetá s +/- 100tkm) a s druhou 1,9D jsme v rodině najezdily 160tkm (ale kupovali jsme ji po firmě s 250tkm, opět bez problému, s naprostým minimem závad... ani v jednom případě se nestalo, že bych nedojel.

Co po ni?

klidně zase felicii

Ohodnoceno: 0x

Od: virus*
Datum: 15.05.14 19:17

Ford focus I - 1600 ccm...spotřeba kolem 6-7 l/100 km..spolehlivý,velký,čilý. Klidně sedana,sám jsem ho měl a byla jen spokojenost a proti felicii i neskutečně pohodlný. Má v sérii i klimu,el.okna a pod. a lepší auto (v tomto stáří-1999) jsem nepoznal.Ani s korozí na tom nebyl špatně a nikdy se nestalo,že by nedojel tam co jsem chtěl a potřeboval.Náhr. díly jsou všude a cena těch dílů je i nižší než na škodovky.

doplněno 15.05.14 21:17:

Zapoměl jsem dodat..myslel jsem samozřejmě benzín

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.05.14 20:00

fabie má v zadu 3 pásy tak se tam 3 sedačky něak dají snad umístit. Volil bych fábii, která je od feldy podstatně bezpečnější. Jde o vývoj v čase.

doplněno 15.05.14 20:04:

co ford fusion, ale docela žere.

doplněno 15.05.14 20:49:

jo felda je asi vevnitř o najeký ten cm širčí, ale bezpečnost její karoserie i s ohledem na stáří vozidla je o ničem. A co je dnes na silnicích důležitější . . . to si určete sami.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.05.14 20:22

do Fobie ale ty sedačky nevejdou vedle sebe fyzicky. Tam je problém vůbec nacpat tři dospělé lidi, natož široké sedačky, které nijak nescvrknete. Felda má vzadu prostoru (na šířku) o poznání víc :)

doplněno 15.05.14 21:04: Neobhajuju nebezpečnost Feldy, ale říkám jen, že i když proti Fabii nic nemám, pro tazatele je nevyhovující právě kvůli prostoru

Od: fik
Datum: 15.05.14 21:10

Možná bych u tý felicie zůstal,koupit nezhnilou(pořád to jde),pořádně ji nechal ošetřit proti korozi a aspoň nějak o ni pečoval aby to jezdilo.na malé rozměry auta je uvnitř velký prostor,technika je celkem bezproblémová,velice snadno opravitelná a díly jsou levné(jen originál už začíná mizet a druhovýroba většinou nestojí za nic)

Od: jirgen
Datum: 15.05.14 22:09

Moje řeč a kdo řekne že ND na Forda jsou levnější než na Felicii neví o čem mluví!

ND na felicii je všude mraky nové použité originál druhovýroba... a je jich stáke dost!

Bezpečnost Felicie? Věčné proti... ale auto si nekupuji proto abych boural , ne vážně jeni to *****, ale totální rakev to zas není FF z 1999 má sice ****, ale nejde to všechno na ty * přepočítávat...

Ford Vás podle mě sežere, Felicie to co do nákladů není, a jezdit budete z FF 8 na sto, viz recenze, + vlastní zkušenost ff2 1,6 benál v práci a to jezdím 50/80/110...

Od: asd*
Datum: 15.05.14 22:20

Felda totální rakev je, nenalhávejte si že ne. Při stejné bouračce z FF vylezete jen napudrovanej a ve Feldě už bude motor na předních sedačkách. S FF 1,6 jezdim město 9, mimo město 6 a celkový průměr kolem 7, jezdím celkem svižně, při vašich rychlostech se dá průměr i pod 6, jen to chce umět zacházet s plynem. Felda 1,6 si vezme to samé.

Datum: 15.05.14 21:46

Za tyhle peníze Fiat Marea nebo Focus MK1. Vzhledem k ceně spíš tu Mareu, nejlíp asi 1,9 JTD 85, oproti Focusu míň rezne a je spolehlivější.

Feldu bych vyřadil kvůli bezpečí - při bouračce průšvih.

Datum: 16.05.14 05:07
Napsal bych to asi takhle-vzhledem k tomu ze mate tři prcky (jinak byste nepotřeboval ty tři sedačky) Nerestce Feldu ani náhodou-už kvůli těm malejm... Nikdy nevíte kteréj uchyl vas kde sestteli a MIT kolem sebe jen " alobal" sance moc nezvyšuje...

Datum: 16.05.14 10:06
V posledním nebo předposledním světě motorů byl článek o tom že všehny překvapilo jak dobře vypadá v bazaru deset let stará Marea. Jinak bych se být tebou podíval na citroen xsara. To jsou pěkný a levný ojetiny většino s minimem koroze. Akorát nevím jak bude vzadu místa na tři sedačky. Co se prostoru týče tak renault scénic je bezkonkurenční a taky je vyhlášený že má skvěle řešený deformační zóny pro případ bouračky, ale nejvíc prostoru bylo v první modelové řadě. Jak začali dělat hranatý prdele tak už to nebylo ono. Kašli na zažitý kecy o francouzských autech. Scénika mám a Citroena jsem měl roky. Ani s jedním jsem nebyl v servisu častěji než soused s Astrou. A na pohodlí to jsou super auta.

Datum: 16.05.14 10:26
Jsem potěšen že český národ konečně začíná při koupi ojetiny zohledňovat i bezpečí posádky.Felicii máme kvůli káře a jako zálohu když musí druhé auto k ,,doktorovi".Když jedu víc jak 70 přijdu si jak na barové stoličce a opravdu se bojím . přikláněl bych se k francouzům nebo Fiatu.Forda nebrat-jsou to držáci takže jdou do světa až když jsou úplně zhuntovaný a díly opravdu nejsou laciné( ani z vrakoviště)

Datum: 16.05.14 14:00

Na někoho to bohužel má i opačný efekt.já mám bezpečný auto,můžu jezdit jak prase.rozumný člověk to neudělá,ale je i plno nerozumných

Od: wheeler*
Datum: 16.05.14 11:35
Vozit ve feldě 3 děti, to chce hodně odvahy... hledal bych rozhodně nějaké bezpečnější auto...

Datum: 16.05.14 11:43

Pro děcka v autosedačkách vzadu je i Felda celkem OK, problém je při nehodě pro rodiče vepředu.

Scénic je prostorově OK, ale za 40 to bude šrot...

Datum: 16.05.14 13:59

Pokud by byla taková nehoda že se auto zmačká až na zadní sedačky tak ti nic nepomůže,zmčká se i ten ford a marea a ve předu budou mrtví všude

Od: wheeler*
Datum: 16.05.14 17:27
Co treba bocni naraz? A rozhodne se napr. VW Touran nezmacka pri stejnem narazu jako felda, rozhoduji deformacni zony :)

Datum: 16.05.14 18:23

Musíš porovnávat taky auta stejné velikosti,nemůžeš srovnat třeba velké masivní SUV a malé auto.určitě bude ten ford bezpečnější než felda,ale pořád se radši spoléhám na zdravý rozum.pokud omotáš něco ve 140 o sloup nebo tě nějaký blázen v této rychlosti sundá,budeš mrtvý tak jak tak

Od: michalb
Datum: 16.05.14 21:56

ze svych zkusenosti pokud velke prostorne auto tak Sharan, Galaxy,Alhambra jednickovy modely se uz za tech 45tis nechaj koupit

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.