Přestavby na LPG

Od: Datum: 15.05.14 13:00 odpovědí: 6 změna: 16.05.14 17:41

Vážení,

můžete mě odůvodnit proč se údajně nedá prodloužit provoz zásobníku LPG v autě (10 let), když je to normální tlaková nádoba na kterou by mohl revizní technik tlakových nádob po 10 letech udělat:

těsnostní-tlakovou zkoušku a pustit ji dál do provozu? U zemního plynu to prý jde a u LPG ne? Proč, je na to nějaká legislativa a jaká, nebo je to jen "LOBY" montážníků-přestavba aut na LPG.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.14 13:12

No, to je stejná hovadina jako to, že s LPG autem nesmím do garáží, přičemž LPG je z hlediska požáru méně rizikové, jako benzín. . Se zásobníkem toho moc nenadělám, i když vím, že služebák u mě nebude zdaleka 10 let, to by měl najeto tak milion km. Zato s gárážema je to jednodušší - plnící hrdlo pod víčkem nádrže a sundaná nálepka - a kdo pozná, že to jezdí i na něco jiného než na benál?

Ohodnoceno: 1x

Od: olaf71*
Datum: 15.05.14 15:38

s tou sundanou nálepkou bych si to raději rozmyslel podle vyhlášky 341/2002. dokonce mi jednou nechtěla obsluha čerpací stanice LPG natankovat, kvůli tomu, že nemám nálepku

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.05.14 17:01

...dokonce mi jednou nechtěla obsluha čerpací stanice LPG natankovat, kvůli tomu, že nemám nálepku

Tak to se mi ještě nestalo Ale kdyby něco takového obsluha předvedla, tak s klidem a úsměvem odjedu a natankuji o kousek jinde - s tím, že příště mě tam už neuvidí. . Vzhledem k tomu, že máme nájezd 8.000 a víc měsíčně, tak i toho plynu odebereme docela dost, aktuálně jsem na tom tak, že ni místní prodejce LPG nabídl tankování na fakturu se slevou - je to dobré pro obě strany, já neřeším pakl účtenek, on má slušný odbyt. Holt money dnes vládnou světu, službám obzvláště.

Od: olaf71*
Datum: 16.05.14 17:16

talk zřejmě prošel nějakým školením a nevymyslel si to. na STK byl též problém.

holt kdo má money a nebo velký nájezd km, tak nemusí některé věci dodržovat ( třeba jako všem známý pan Janoušek )

Datum: 16.05.14 17:41

Ano, i já jsem na takovém školení byl, takže vím, že legislativně není striktně zakázáno parkování , Vámi zmíněná 341 to totiž připouští - viz : http://www.lpg.cz/archiv_a/lpg_garaze.php Takže to omezení vjezdu beru trochu jako naschvál, proto jezdím bez nálepky

Ostatně s autem jezdím i mimo ČR a tak vím, že třeba Italové podobné zákazy neznají - a že těch LPG aut tam mají percentuálně daleko víc než u nás.

A srovnání s Janouškem - no, vzhledem k tomu, že jinak jezdím vcelku ohleduplně a vcelku v rámci předpisů tak to tak strašný nebude Aspoň nejezdím po lstivých Asiatech...

Datum: 15.05.14 13:40

Protože... "PENÍZE..!"

Ona ta "bečka" vydrží klidně dvacet let (sám mám auto na LPG) Ovšem problém tkví v tom,

co by asi ona firma za pár let vyráběla, pokud by její produkt vydržel dvacet, nebo (nedejBože)

třicet let.! Viz. zde. http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kurv%C3%ADtko

Myslíte si, že dnešní auta budou jezdit za třicet let..? Nebo že Vám pračka vydrží čtvrt století, jako moje

stará dobrá Philco.? Nevydrží a je to děláno záměrně. :(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.