Bouchnuti v kufru

Od: Datum: 15.05.14 09:17 odpovědí: 10 změna: 24.07.14 18:37

Ahoj, pri vyjezdu z garaze,ktera ma podlahu asi o 5 cm vys, nez venku, slysim z kufru bouchnuti, jako by se mi tam prevalil sud s pivem. V kufru nic nemam a rezerva je fest pripevnena. Na STK nikdy nic nezjisti. Rovnez pri zataceni vpravo slysim takove dududu, pomale, nebo rychle, v zavislosti na rychlosti auta. Gumy jsou OK, vyvazene, bez bouli, dela to jak pri zimnim obuti, tak i letnim. Loziska jsou zkontrolovana. Nema to (bouchnuti a dududu) nejakou souvislost, nebo nevite, co je toho pricinou. Mam Mazdu3 HB, r.v. 2005, najeto110 tis., jinak ve skvelem stavu. Diky! Sebor

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.14 10:11

Zdravím,
vaše auto sice neznám, ale příčinou takovýchto podivných zvuků bývají třeba špatně uložený hever, případně někde něco zapadlého do nějaké mezery (prohlubně) v kufru apod.
Začal bych tedy hledat problém vylučovací metodou - třeba tak, že bych úplně všechno z kufru vyjmul a pak zkusil přejet práh garáže. Pokud by se zvuk neozval, postupně bych to do auta dával zpět a vždycky přejel práh. Atd.
Pokud zjistíte, že zvuk se ozývá i při vyjmutí úplně všech věcí z auta, pak už je to složitější - závada může být v podstatě kdekoliv. Zkusil bych autem zahýbat (rozhoupat ho) ze strany - pokud to dělá hlavně při zatáčení vpravo, tak z pravé strany ... Pak třeba totéž když je auto na rampě, na jámě (tak aby stálo pevně na kolech - na zvedáku to nezjistíte).
Připravte se na to, že odhalení ale bude spíš náhoda - pokud to opravdu nebude "blbost" typu špatně položeného heveru.
Mám zkušenost, že se mi takhle také kdysi ozývalo klepání v autě. Hledal jsem to sám - nic. Pak na jámě s kamarádem - houpal mi autema já chodil v jámě pod ním, kontroloval co se dalo nic. Celkem asi 3měsíce hledání a nic. Na problém jsem přišel úplně náhodou při výměně brzdových destiček. Příčinou byl trochu volný svislý čep kola a ta vůle se dala zjistit jen při zapáčení za náboj kola (teda bez kola s pneumatikou) přesně v určitém směru a to ještě jen když příslušné rameno bylo odlehčeno - bylo ve vzduchu.
Hodně štěstí při hledání.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.05.14 10:20

Dekuji za tipy. V kufru nic neni, tak zajedu za automechanikem, budeme houpat, dame na zvedak a hledat, co by to mohlo byt:), ze by ten svisly cep?, uvidime! Jeste jednou dik! S.

Datum: 15.05.14 11:18

A čistě náhodou nedělá to jen ve Vaší garáži?

Napadá mě uvolněná kovová výstuha hrany podlahy Vaší garáže, která se pod vahou auta zmáčkne a když z ní sjedete tak bouchne...

Datum: 15.05.14 12:34

To je vylouceny, mam tam dlazbu se zalitou alu hrankou a s prechodem na beton. sjezd dlouhy asi 25 cm. V tom zhupu to vzdy bouchne. Nekdy, i kdyz musim zprudka zabrzdit.

Datum: 15.05.14 13:20

Něco podobného se mi nedávno ozvalo u superba, taky při přejezdu cca 5 cm nerovnosti. Za jízdy to nic nedělá, při pomalém přejezdu taky nic, ale jak jsem to projel rychleji, tak to bylo slyšet. Pokud s autem pojezdím a pak to zkusím znovu je to už bez bouchnutí. Jsou to tlumiče pérování, "odstáté", takže olej v nic steče a zpočátku netlumí, resp. pustí kolo do díry. Když je projedu, už jsou OK. Vyzkoušejte to takto.

Datum: 16.05.14 16:58

Tak to me jeste nenapadlo, asi budete mit pravdu, dela mi to, kdyz vyjizdim rano z garaze. Jeste se na to zamerim:). Diky! Sebor

Datum: 23.07.14 17:48

Pro ronyx: tak to dududu je odstraneno - stacilo vymenit predni loziska (cele naboje) pro jistotu na obou prednich kolech

Datum: 23.07.14 19:05

Zdravím a děkuji za sdělení výsledku. Nevím, jak moc či zda vůbec, ale pokud moje zkušenost či rada někomu aspoň trochu pomůže, jsem za to rád.

Datum: 24.07.14 10:06

Zkontroluj tlumiče a hlavně jejich uložení.

Datum: 24.07.14 18:37

A jak? Rozhoupanim nic neslysim:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.