Může snímač na klice či vačce způsobit

Od: Datum: 13.05.14 20:15 odpovědí: 6 změna: 14.05.14 17:13

Zdravím. Může snímač na klice či vačce způsobit klepání motoru za studena?

Mám opel astra 1.6 8v 55kw a když je motor studený tak klepe dál cuká při nižších otáčkách (i za tepla) a dnes když sem vyjel ze dvora před barák tak sem si všiml že modře kouří z výfuku (mohla to dělat bohatá směs,nebo modře kouří jen když žere olej?) jak se motor trošku zahřeje tak nezakouří ani po přidání plynu. Ještě dodám že auto má divný volnoběh, (studený i teplý motor) má volnoběh jak motorka,ale jede na všechny čtyři válce (zkoušeno postupným odpojováním kabelů od svíček)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.14 22:33

Ještě dodám že auto má divný volnoběh, (studený i teplý motor)...

tak nějak vám to štěká ...

ale jinak se nedá poznat pole videa asi nic.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.05.14 16:13

no podle zvuku to vypadá na vůli na klice :-/ ale že by to kvůli tomu mělo takovejhle volnoběh? ještě mrknu na sací parohy jestli nejsou prasklý na prvním válci,ale to by vysvětlovalo možná ten volnoběh,ale ne to klepání za studena...asi to nechám dojezdit a nechám vyměnit motor,ale to asi bude taky pěkná pálka,za práci :)

Datum: 14.05.14 16:21

možná hydroštely? na jakej jezdíš olej? skus 15W40ku

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.05.14 16:47

teď sem se díval na video kde to borcovi klepe stejně jak mě a borec psal že sou to hydroštely

olej nevím jakej tam mám,protože auto vlastním cca měsíc a půl,ale podle servisky tam ze začátku dávali 5w40 ale nevím,jestli potom už někdo nepřešel na 10w40,jinak aby mě tu někdo nenařkl že koupím auto a nevyměním olej,tak olej byl měněn v prosinci a má tam vydržet ještě cca 10tisk km protože interval je prý 15tis km,ale já su zvyklej měnit po 10tis tak vyměním dřív,není ten 15w40 moc hustej? V motorovým prostoru je jen nálepka carlsone,a kdy má být další výměna,ale není psaný jakej :)

Datum: 14.05.14 17:07

neni já ho běžně aplikuju do aut co maj víc jak 150000km a baštěj olej

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.05.14 17:13

tak dík za radu,vyzkouším ho :) ale úbytku oleje jsem si nevšiml (zatím sem s tím nalítal cca 2tis km) jinak auto má dle tacho 170tis km

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.