Způsobení nehody zapůjčeným vozidlem

Od: Datum: 12.05.14 17:23 odpovědí: 4 změna: 12.05.14 19:13

Zapůjčeným vozidlem z autopůjčovny byla způsobena řidiči škoda na vozidle VW Transit T5, promáčknuté dveře + mírně poškozené zrcátko - odhadnutá cena opravy mezi 30-50 tisíci.

V nájemní smlouvě autopůjčovny stojí, že spoluúčast na havarním pojištění 5%, ovšem minimum je 5000Kč. Na zapůjčeném vozidle (Ford Transit 2005) rozbité světlo, škoda max. 5 tisíc.

Spoluúčast na povinném ručení uvedena nebyla, podle policistů i majitele půjčovny by škoda měla být hrazena plně pojištovnou z povinného ručení.

Ovšem zajímalo by mě, zda pojišťovna může rozhodnout, že z povinného ručení škoda poškozenému hrazena nebude, a bude na bedrech klienta (mě).

Jak tomu prosím je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.14 17:35

Z jakého důvodu by škoda neměla být hrazena z pov. ručení? Řídil jste snad opilý?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ridic
Datum: 12.05.14 17:48

To ne, byla to jen shoda náhod a nepozornost. Opilý bych za volant nikdy nesedl.

Jen mě znejistělo, že mě majitel půjčovny tvrdil cosi o tom, že se musí čekat 2-3 měsíce na vyjádření pojišťovny, zda to zaplatí či nikoliv.

Datum: 12.05.14 17:47
avatar

Nemůže tak rozhodnout pojišťovna jak se obáváte. "zda pojišťovna může rozhodnout, že z povinného ručení škoda poškozenému hrazena nebude, a bude na bedrech klienta (mě)."

Pojištovna škodu uhradí. Na vozidle, které jste řídil se budete podílet s úhradou dle smlouvy.

doplněno 12.05.14 18:06:

Pojištovna musí skončit šetření a pak se rozhodně. "měsíce na vyjádření pojišťovny, zda to zaplatí či nikoliv" proto musíte počkat...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd*
Datum: 12.05.14 19:13

Spoluúčast na havarijce zapůjčeného zaplatíte vy. Škoda na VW půjde celá z povinného ručení.

Ovšem pojišťovny jsou ... a platí co nejmíň, poškozený se pak musí bránit a bojovat aby dostal zaplaceno všechno a ne jen část. Ten jeho boj bude s pojišťovnou, ale ne s vámi - vozidlo má povinné ručení a tím to pro vás končí. Nejoblíbenější snížení plnění je amortizace a oprava levnými díly. Že bouračkou došlo ke znehodnocení vozidla a levné díly jsou šrot je nezajímá - jde jim jen o zisk.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.