Otázka- eko likvidace

Od: Datum: 12.05.14 15:53 odpovědí: 10 změna: 12.05.14 23:31

Prosím o radu, zda je možné nějakou cestou nechat ekologicky zlikvidovat nepojízdné auto, které delší dobu stojí pouze na soukromém pozemku, ale je uvedeno v soupisu věcí postižených exekucí.

Jak je to s úhradou povinného ručení? Musím ho platit, když auto stojí na soukromém pozemku, je nepojízdné a nelze ho používat. Chci se tohoto zbavit a nevím, jakým způsobem je toto možné?

Děkuji za radu předem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: betaraybill*
Datum: 12.05.14 15:57

Prvně ta část s povinným ručením. Platit ho musíte i když stojí na soukromém pozemku. Pokud by jste ho nechtěl platit tak by muselo být auto alespoň v depozitu.

Prodat bude možná problém. Respektive kupci by mohlo být asi zabaveno a on následně vymáhat zpět peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duck*
Datum: 12.05.14 16:00

Děkuji za info.

Nechci prodávat, jen zlikvidovat?

Datum: 12.05.14 20:27
avatar

Mylná informace je v tom,že pokud auto stojí neprovozované na soukromém pozemku,pojistka se platit nemusí a v tomto případě si může ČKP trhnout nohou.Je ale lepší dát značky do depozitu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.14 15:58
avatar

je přihlášené - platit

je přihlášené a SPZ v depozitu - neplatit

je odhlášené - neplatit

doplněno 12.05.14 16:01:

je to vaše auto? pokud ano, zjistit dobu neplacení zák. pojistného a napsat důvody, proč nemohlo být provozováno a dál postupovat dle rad tady na poradně, dobrých rad jednoho rádce...

doplněno 12.05.14 16:03:

pokud s placením pojistného nejsou problémy, je dost firem, které zdarma odtáhnou odhlášený automobil, popř. za nevelký poplatek (ale musí z auta ještě něco mít, ne úplný šrot), poptejte se po okolí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.14 17:10
avatar

Na základě EKOlikvidace jde zrušit KAŽDÉ vozidlo,jen musí splnovat něteré náležitosti,někde dělají třeba problém pkd je neúplné (chybí motor či převodovka) .U nás za kompletní 2000kč/1000kg a nekompletní jen 1000kč/1000kg-oboje s papírem!Jo a klidně si pro nej přijedou a vyplní na základě TP a VIN na kastli doklad o ekolikvidaci (alepsoň ty seriozní)

Placení PR-je povinné platit povinné ručení pokud hodláte provozovat.Důležité je dokázat CKP že nebylo provozováno!Ale nejistější a nejednodušší je dát do depozitu!

ALE!pokud je v soupisu v exekuci,tak s tím ale nakládat asi nejde,jedině do depozitu,abyste neplatil PR !To bych si ověřil na exekuční komoře nebo přímo u exekutora!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.14 17:59
avatar

Pojištění vozidla se řídí zákonem 168/1999. Tam se praví, kdy musí bát vozidlo pojištěno. Určitě tam není napsáno, že se musí platit když: "auto stojí na soukromém pozemku, je nepojízdné a nelze ho používat"

Vozidlo naložte na odtahovku, dovezte na likvidaci, s doklady pak na evidenci vozidel, vezmete čisté značky, občanku, techničáky, vyplněnou žádost..

Nic složitého..

doplněno 12.05.14 20:53:

citace ze zákona:

Nestanoví-li tento zákon jinak, může na dálnici,^1a) silnici,^2)

místní komunikaci^3) a účelové komunikaci, s výjimkou účelové

komunikace, která není veřejně přístupná^4) (dále jen "pozemní

komunikace"), provozovat vozidlo pouze ten, jehož odpovědnost za škodu

způsobenou provozem tohoto vozidla je pojištěna podle tohoto zákona.

Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání

vozidla na pozemní komunikaci.

zákon 168/1999, §1, odstavec 2..

takže pojištění musí být jen na tyto vyjmenovaná místa.

doplněno 12.05.14 21:25:

ducku,

Ale jak toto ošetřit, aby byl klid od těch "pánů" s neomezenou pravomocí

tak se domluvte s likvidátorem..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.14 19:04
avatar
Před likvidací si ale zjistěte na bezpojisteni.cz jestli je pojištění v pořádku. jak tam bude nějaký renonc tak doporučuju co nejdůkladnějš zdokumentovat stav, nepojízdnost a umístění vozidla na soukromém pozemku. protože nastane chvíle kdy se vám ozvou státem tolerovaní vyděrači ČKP a každý důkaz o neprovozování a nepojízdnosti pro vás bude mít cenu zlata.
doplněno 12.05.14 19:09: Druhá část otázky kterou ale všichni rádci nějak opoměli je ta exekuce. Předpokládám že s věcmi v exekuci nesmíte podle zákona obchodovat a v tom směru se dá i prodej vraku pokládat za způsob jak se můžete na úkor exekutora obohatit a to bude asi problém.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: duck*
Datum: 12.05.14 21:20

Díky, za odpověď...to je přesně ten problém, se kterým si nevím rady...jak nejlépe se nepojízdného auta zbavit, i když je zahrnuto v soupisu? Jasné je, že pokud by bylo pojízdné a mohl s ním exekutor manipulovat, tak už s ním dávno manipuloval. Takhle je to pro mě jen obrovská starost. Ideální stav by byl, pokud by se dalo eko zlikvidovat jako vrak bez hodnoty. Ale jak toto ošetřit, aby byl klid od těch "pánů" s neomezenou pravomocí?

Datum: 12.05.14 20:38
avatar

Jen doplním Milane:každé vozidlo musí mít uzavřeno povinné ručení,pokud jej chce majitel provozovat po veřejných komunikacích...z daného textu tedy vyplývá,že pokud je vozidlo neprovozováno a stojí na pozemku soukromém,povinné ručení se na takové vozidlo nevztahuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.14 23:31

vIZ ROZHODNUTÍ ÚSTAVNÍHO SOUDU

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.