Vyřazení motorky

Od: Datum: 11.05.14 17:55 odpovědí: 6 změna: 12.05.14 15:08

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Koupil jsem papíry na motorku, původní majitel provedl odhlášku a zároveň přihlášku na moje iniciály. Tudíž motorku nemám, nemohu ji tedy přihlásit, ale zároveň i odhlásit. Vůbec mě nenapadlo, že nastanou takovéto komplikace, načisto začarovaný kruh. Měl bych vlastně teď platit povinné ručení, poraďte jak z toho ven. Předem děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 11.05.14 18:18

Mělo vás to napadnout, k čemu chcete registrovat papíry, jak na nich jezdit? Sežeňte si takovou motorku a ...VIN. Prostudujte si z.č. 56/2001 o vyřazování z registru (a změny v registru).

doplněno 11.05.14 19:24:

Tak zjistit, zda lze díly mezi sebou měnit - přestavba.

Ohodnoceno: 0x

Od: jurak40
Datum: 11.05.14 18:58

Motorku mám, dokonce stejnou, ale jiný typ a to je problém:(

Datum: 11.05.14 19:18
U motorek ne vcelku výhodou,ze lze podstatné vice zaměňovat jednotlivé modely a dokonce i kubatury...on je totiž pro všechny krom fandů značky opravdu rozeznat třeba Suzuki GSXR 400 od 600 ,nemluvě o možném prolínání modelových roku...No a pravděpodobnost ze na STK narazite na fandů te které značky a modelu je menší než ze vyhrajete ve Sportce...Takže technici(stejné tak policisté) kontrolují jen a pouze podle dokladu a zda se údaje tam uvedené shodují s realitou(ta se ale nechá dle potřeby poupravit)...takže nechci vas navádět ale děla to tak spousta lidi(předpokládám ze je vše legálně nabyté) a není problém...Jo a povinné musíte MIT uzavřené jen když chcete provozovat(viz.nedávné závazné usnesení US)...pisnete trošku bližší specifikaci jak dokladu tak stroje který potřebujete "přestavět" dá se to řešit...

Datum: 11.05.14 19:35

Jedná se o morotku Simson elektronic, která je dovezena z Německa (německé doklady mám) a papíry jsou na Simsona enduro, samozřejmně je vše legálně pořízené. Zakoupil jsem v dobře víře, že to půjde bezproblému zlegalizovat a že budu mít přibližovadlo na cesty na ryby a ono ouvej :(

Datum: 11.05.14 21:25
Enduro se lišilo tuším jinou PR.vidlici výfukem(vedeny pod sedlo) a nějaké drobnosti...takže není nic ztraceno,nejmarkantnější k rozdílem je ten výfuk...takže najdi FOTA od Endura a svého Simeona podle toho vizuálně úprav(motor je např.identicky) polepy číslo rámu atd. A pak az na technickou...
doplněno 13.05.14 10:23:

ani s č.rámu není problém-při troše šikovnosti a zapůjčení si zhruba velikostně stejné sady raznic...

Datum: 12.05.14 15:08

Všechno by asi šlo, ale s číslem rámu by byl asi problém...ne?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.