Nedohlášené auto na nového majitele?

Od: Datum: 11.05.14 12:46 odpovědí: 9 změna: 11.05.14 20:57

Dobrý den,

před půl rokem jsem si koupil auto,majitel ho na mě odhlásil, ale já ho na sebe nepřihlásil, tzn. že je v polopřevodu. Nyní jsem auto prodal.

Než půjdu na úřad chci se zeptat:

Je možné auto přihlásit již na nového majitele, aniž bych musel auto dopřihlašovat na sebe a potom odhlašovat na nového majitele? Ve velkým TP je odhláška na mě. Nemůžou to na úřadě nějak zrušit a napsat auto již na nového majitele?

Moc tomu nerozumím, doufám že to nějak půjde.

Předem děkuji za každou radu.

Na úřad se chystám již zítra..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.14 14:01
Sám jsem nedávno kupoval auto od majitele uvedeného jen v polopřevodu a vše bylo naprosto v klidu. Měl jsem pro jistotu sebou i jeho kupní smlouvu s původní majitelkou a ani ji nechtěli. Důležité je aby kupující co auto od vás chce měl už od stanice STK evidenčku na své jméno. Pak mu už stačí jen vaše plná moc a všechno si vyřídí i bez vás.
Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 11.05.14 14:36

Ano, jde to, zákon to nezakazuje. Možná bude chtít úřad vyjádření, že jste to neprovozoval, jde o tu lhůtu k provedení změny. Vřele doporučuji se informovat na úřadě.

Od: lukaszajda
Datum: 11.05.14 15:21

Děkuji za odpověď. Jako vyjádření by měla stačit kupní smlouva ne? Přeci, když auto prodám, je jasné, že ho už neprovozuji, když mám kupní smlouvu.

Datum: 11.05.14 16:26
Vůbec se tím nezatěžuj. Napiš plnou moc k zastupován ve věci přepisu automobilu tip. . .spz . . . vin . . . přidej techničák a ať si to nový majitel oběhá a vyplní sám. Na evidenčku stejně musí se svou občankou tak proč kolem toho budete běhat dva.

Datum: 11.05.14 16:33

Díky za radu. Bohužel netuším jak by měla plná moc vypadat a co všechno obsahovat, nikdy jsem žádnou nepsal. A nemusí být úředně schválená nebo stačí jen můj podpis?

Datum: 11.05.14 16:35
Datum: 11.05.14 16:38

Ano!

Datum: 11.05.14 16:49

Omlouvám se, ale chci si být opravdu jistý, než novému majiteli pošlu techničák i s plnou mocí.

Napíšu tedy plnou moc dle vzoru a zašlu ji majiteli. Nový majitel dojede na na technickou, kde mu udělají evidenční kontrolu. Poté na úřad, kde ukáže plnou moc, techničák atd.. Oni se podívají do techničáku a zjistí, že je na mě odhláška a mě škrtnou? A napíšou tam již nového majitele? Nic víc už řešit nemusím? Přijde mi divné, že úřad nenavštívím ani jednou. Auto jsem na sebe nedohlásil a ani ho nedopřihlásím a neodhlásím na nového majitele? :)

Datum: 11.05.14 20:57
Přesně tak to funguje. Jak má nový majitel vaši plnou moc tak vás zastupuje jako byste u toho byl.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.