Co v motorkách vidí

Od: Datum: 10.05.14 21:35 odpovědí: 10 změna: 11.05.14 07:02

Syn (16 let) chce jezdit na motorce asi se shlédl ve svém otci který také jezdí. Já doma jen sedím a doufám že se domu vrátí v pořádku. Co na tom ty lidí vidí, dokáže mi to někdo vysvětlit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 10.05.14 21:42
avatar

Adrenalin,vzrušení,volnost,svoboda...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: auto®
Datum: 10.05.14 21:58
Je lepsi poridit si rovnou 2 deti, pokud to jde. Snazim se syna vest k vlackum a auta vynechavame. Od aut je to uz jenom kousek k motorkam.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.14 22:06
avatar

Wamp to shrnula všechno do jedné odpovědi. Je to správná odpověď, ale každá jednotlivá platí pro jinou skupinu motorkářů.

Sám patřím do té adrenalinové skupiny a to jsou podle mě motorkáři sedlající silniční stroje. Svobodu vyznávají chopráci, atd. Od malička jsem měl rád motorky. Chodil jsem se dívat na motokrosové závody, v televizi jsem nevynechal žádný závody.

Kdo k tomu nemá vztah, ten nepochopí, jaký je to pocit projet zatáčku "po koleně". Nesnažte se to pochopit, nepovede se vám to. Mě je už skoro šedesát, mám Yamahu R1 a jakmile na ni sednu, je mi dvacet. I v mém věku jezdím občas na okruh do Brna, i když tam patřím k těm dědkům - ne však stylem jízdy.

Oproti tomu nechápu jiný sporty jako je fotbal, tenis - co na tom kdo vidí?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.05.14 22:06
avatar

Nevím jak kdo,osoně jsem ofiko sedlal jen písta (neoficiálně jsme s klukama na dědině jezdili na všem co se nám dostalo do ruky (stadiona,pionýry-všechny typy,stopade,125 třipade...) ,ale nejvíc jsem najezdil jen na pístu (na víc jsem neudělal papíry ,mimo B).Ale vždy po týdnu jsem se musel projet po okolí,nevím jak to dnes popsat,ale pří jízdě,byť jen na pincku jsem se sebe setřásl veškerý stres ,at již z praxe či ze školy a další,Fakt o nedokážu popsat ,asi něco jak psala Wamp-*palec*.

doplněno 10.05.14 22:09:

To Opičák taky -*palec*. Asi bych byl stejný nebýt okolností a že jsem "usnul" jen s pístem!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pest®
Datum: 10.05.14 22:17
avatar

Protože jezdit autem, je jako chodit po čtyřech ... je to prostě nepřirozené :-D

Ale ted vážně, kdo nejezdil nepochopí, zrovna tak jako já nehcápu, co kdo vidí na fotbale. Je to tak jak to shrnula @wamp Zvlášt když jezdí otec bylo by s podivem, kdy nechtěl syn. Jedna rada, rozhodně nezakazovat, ale podporovat, hlavně co se týče oblečení a dobrého základu od zkušenějších do začátku. Není nic horšího než někomu zakazovat motorky, aby pak v pozdějším věku sedl bez zkušeností na něco silnějšího...většinou to nedopadá dobře. Že máte strach, chápu...ale to by člověk nesměl dělat nic.

P.S. možná Kouzlo bílejch čar, něco vysvětlí


Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 10.05.14 22:21
avatar

Vysvětlit těžko, někdo to pochopí když vyzkouší, někdo nepochopí nikdy.
Už bylo řečeno, že jsou různé typy lidiček, kteří mají rádi jednostopé stroje. Já jsem na podobných, doma vyrobených strojích "blbnul" asi od 12ti let, ale vždy šlo o stroje terénní, kde to rozbití úst tolik nebolelo. A dodnes raději sednu na nějaké Enduro či motocrossku a vyrazím do pole si "bezpečně" rozbít tlamu, než abych se jako rychlejší "silničář" či dokonce pomalejší "harleyář" vozil po asfaltu a kochal se krásami děravých českých silnic. Ale motorkáře s jiným vkusem neodsuzuji, jen jsem trošku jiný.

Jen na závěr - chápu Vás, že máte obavy. Ale když svého syna budete rozumně podporovat, od menší motorky k silnější, budete mít větší jistotu, že se stroj naučí ovládat - tím bude i větší jistota že přijede stejně zdráv, jak odjel...

doplněno 10.05.14 22:52:

@opicak jóóó, šlapačky, to už je ta vyšší škola, kdy si ověříme, že tu mašinu opravdu ovládáme na každém centimetru jízdy ! *palec*

Viděl jsem na soutěži dvanáctiletý klučiny na upravenejch pařezech a v mých asi osmnácti bych se jim poklonil - jen jsem to jako rozhodčí nemohl udělat. To pak ti dospěláci na Montesách vlastně neuměli o moc víc...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.14 22:43
avatar

Ještě k tomu co napsal hop.

Ty crossový motorky jsou bezpečnější a začínajícímu motorkáři dají rozhodně nejvíc. Naučit se ovládat motorku, vědět, co udělá a vědět co mám já udělat, když to jede jinak a jinam, než jsem doufal. No a tohle, to už je docela bezpečná zábava, ale taky tak trochu vysoká škola.


Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.05.14 23:10
avatar
Kamos jezdil motocross a co mi utkvelo je jak jdou prý kolena do...takže z tohoto úhlu pohledu je silnice "zdravější"...a osobně(taky jsem par let jezdil silnici-starsi verzi FZR taktéž od Yamaha) myslím ze hlavním tahounem je to "druhy zrychlení" to prosté i v sebelepsim autě nezazijete(mel jsem možnost se svézt s dvanactivalcema i super sportem a Corbet ve a prosté nee...) ale pokud u toho jak manžel tak syn prrmysli nebude problém... nebojte...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 10.05.14 23:19

Před mnoha lety jsem viděl týdeník, kde ukazovali terénní závod motocyklů na stoupající lesní cestě. Motorky řvaly, diváci vše napjatě a s prožitkem sledovali. Pak kameraman švenknul kamerou vedle-- a tam na pařezu seděla babka v šátku a v tom pekelném kraválu tvrdě spala. Celé kino zaburácelo smíchem. A chlapi jistě nechápali, jak může někdo při takovém božském zážitku usnout...Takový je život, někdo to zbožňuje, a někdo při tom usne. Rozdíl mezi mužským a ženským světem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 07:02

Vítr ve vlasech,i když má na kokosu blembák

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.