Emise-do dílny - vážná závada?

Od: Datum: 03.11.12 16:10 odpovědí: 23 změna: 06.11.12 20:52

Dobrý den,

dneska se mi na VW Golf IV. rozsvítila kontrolka závady v kontrolním systému výfukových plynů a nápis Emise-do dílny!, co s tím mám dělat? Je to vážná závada? Co stojí přibližně oprava? Na netu jsem se dočetl, že bych měl jet na diagnostiku, ale co když tam nic nezjistí? Děkuji za odpovědi.

doplněno 03.11.12 16:39:

ještě bych chtěl dodat, že auto poslední dobou při rozjezdu skáče, ale možná to s tím nijak nesouvisí.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 03.11.12 16:23

to může být mraky závad.mě zjistili, když se mi tahle kontrolka rozsvítila, že mám v hajzlu motor.

Datum: 03.11.12 16:27

to snad nebude můj případ. já našel toto: Kontrolka se často rozsvěcí při používání jiného paliva (např. bioethanol), než je předepsáno výrobcem auta. U moderních vozů koncernu VW je tato kontrolka specifičtější: varuje před závadou v kontrolním systému výfukových plynů.
Předpokládám, že můj Golf už patří mezi moderní vozy.

Datum: 03.11.12 17:14

bylo by dobré napsat co to je za motor

Datum: 03.11.12 17:18

1,6 16V

Od: laybor*
Datum: 03.11.12 17:34

Bez diagnostiky lze tady jen věštit - já tipuji že je v háji lambdasonda .

Pak napiš co to bylo.

Datum: 03.11.12 17:55

lambdasonda je rok stará

Datum: 03.11.12 17:32

Neco jako u skodovky , tez se mi to bliklo a prvne jsem mel spatnou lambda sondu a po pul roce spatne cidlo teploty chladici kapaliny. Je to vseobecna chyba ktera se musi pomoci PC nacist , opravit a smazat. Jinak tam bude porad svitit.

Od: celp®
Datum: 03.11.12 18:02

Zdarec. Mě se nedávno rozsvítila kontrolka výfukových plynů. Po načtení to ukazovalo vadnou zapalovací cívku,ale nakonec byl v háji mimo cívky zapalování ještě katalyzátor a to je u fábky pěkná palba.Náhradní tam nepasoval a originál je za 20 táců.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.11.12 18:13

pořád lepší jak výměna motoru, ale snad to nebude ani motorem ani katalyzátorem. Myslíte, že na to může mít vliv poskakování auta při rozjezdu nebo je to spíše vadnou spojkou?

Datum: 03.11.12 18:53

a co spatny benzin? a tim pise lambda sonda chudou smes

Datum: 04.11.12 07:45

když doplním lepší benzín, tak to stejně nezmizí, nebo jo? aby ta kontrolka nesvítila, nemusí se to vymazat přes počítač?

Datum: 05.11.12 14:23

nevím, co si mám myslet, ale kontrolka dneska záhadně zhasla. když jsem jel ráno do práce, tak ještě svítila a byl vydán i zvukový výstražný tón a nápis Emise-do dílny!, ale když jsem jel z práce, tak žádný tón a kontrolka zhaslá. co teď? to nemá cenu jít na diagnostiku nebo jo?

Datum: 05.11.12 14:43

určitě na diagnostiku,

nebo nad tím mávnete rukou?

Datum: 05.11.12 14:51

i počítač se může splést a může vykazovat chybu, i když žádná není.

Od: nu*
Datum: 05.11.12 14:29

co nechápeš, máš jít do dílny a ne do poradny

Datum: 05.11.12 14:34

takové rady si strčte někam! rozumíte tomu asi tak jako já. chtěl jsem jen vědět, když z ničeho nic kontrolka zmizela, jestli na diagnostice něco najdou, ale to vy ani nevíte, co to je.

Datum: 05.11.12 18:48

jestliže nějaká závada jakože trvá-tak si jí ŘJ "zalistuje" a půjde načíst,pokud je to podobně-někdy svítí někdy ne-může to být kravina typu konektoru,resp.kontaktů na konektoru apod.-takhle ale fakt těžko objektivně něco říct-bez diagnostiky tvého auta ti nikdo(a nikde) nic seriozního něřekne...Pak se lze dohadovat proč ta a ta chyba(pokud vůbec)...

Datum: 05.11.12 19:02

děkuju, to jsem chtěl vědět, zítra tam zajedu.

Datum: 05.11.12 19:32

topta, zbytečně se zlobíte.

Pokud moderní poč zahlásí chybu, tak jí zapíše do paměti. v servisu pak přibližně vyčtou závadu, ale klidně přesnou diagnózu musí hledat.

V moji Fábii 1.4, mi občas zasvíti EPC a symbol čerpadla. Po opětovném zapnutí zapalování již nesvíti EPC, jen chvíli čerpadlo. Po čase zhasne i to. Opakuje se to 1x do měsíce...

Takže jedťe do servisu...

Datum: 06.11.12 19:47

dneska jsem byl na diagnostice a ukázala se sporadická chyba řídící lambdasondy, chyba byla vymazána a pokud se to objeví znovu, tak se to bude řešit jinak.

Datum: 06.11.12 20:26

řešit reklamací lambda sondy *cteni*

Datum: 06.11.12 20:46

prý tam mám nějaké 2 lambda sondy a já nevím, jestli se měnila ta řídící nebo ta druhá. auto jsem kupoval před necelým rokem, takže reklamace asi nepůjde.

Datum: 06.11.12 20:52

skus nejdřív očistit konektory na obou lambádách vem to v rámci možností jehlovým pilníkem a stříkni kontaktolem občas to pomůže koukni i na dráty jestli nejsou u toho konektoru vyhnilý

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.